avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Activitate stanciuu_auco

Activitate stanciuu_auco

multuesc pentru raspuns
buna ziua,
angajatii unui SRL cu sediul in Romania, pot sa presteze forta de munca intr-un stat membru UE, societatea avand un contract de subantepriza cu o societate straina apartinand UE? ce demersuri tebuie sa intreprinda SRL-ul pentru a fi in legalitate deplina cu angajatii, cat si cu statul romana si UE
buna ziua,
am o Intreprindere Individuala, dar CIM pe perioada nedeterminata il am la o societate X srl cu un program normal de 8 ore , sunt nevoit sa platesc contributii salariale si in cadrul II? Multumesc
Discuție 392
buna ziua,
fima infintata in 2009-august, cifra de afaceri 20.000 lei, este obligata sa depuna 392?
buna seara,
pentru specimenul de semnatura trebuie sa merg la Notar sau se poate da si sub semnatura privata-sa fac declaratia si o semnez cand depun actele?

Răspuns la discuția contabilitate PFA
buna seara,
eu recomand Saga PS-adica in partida simpla, te ajuta si la om contabilizare...
[ link extern ]
buna ziua,
ma este valabil pentru societatile noiinfintate, ma exact 27.08.2009, scutirea impozitului pe profit?
va multumesc
Răspuns la discuția cesiune actiuni
bun, convoc AGA, revoc din functie Administratorul...si daca cel de-al doilea asociat nu se prezinta cine va fi administrator? aceasta hotarare se inregistreaza la Reg Comertului?
Răspuns la discuția declaratia 392
multumesc foarte ult
Discuție declaratia 392
buna ziua, cine treb sa depuna 392 si care este termenul