avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Activitate stefaniulian

Activitate stefaniulian

Răspuns la discuția ANRP
pe legea 10
Discuție ANRP
In cat timp de la emiterea Titlului de despagubire se emit Titlurile de plata de catre ANRP.Eu mai trebuie sa solicit ceva sau ANRP emite titlul si transmite la MF?
Răspuns la discuția sechestru finante
ba chiar a facut pv un [EDITAT] inspector de la finante
Nu am achitat obligatiile la bugetul de stat aferente lunii decembrie 2011,scadente 25 ian 2012. Se poate institui sechestru de catre anaf daca datoriile nu sunt foarte vechi?
Care este vechimea datoriilor la buget pentru care se poate pune sechestru ?
Cum recuperez contravaloarea unei facturi,de la o societate care si-a cerut in adunarea generala declansarea procedurii de insolventa dar nu s-a dat hotararea tribunalului in acest sens?
Conform contractului ,de la termenul de plata nu s-a scurs perioada ca eu sa pot cere insolventa societatii.
Cum pot rezilia un contract cu un operator de telefonie mobila cand prin act aditional incheiat (si insuficient studiat)platesc dublu fata de vechiul contract,fara a plati toate pretentiile lor?X-(
Discuție Nemotivatele
Nemotivatele si concediul fara plata suspenda C.I.M. Se trec in Revisal ?
Răspuns la discuția MASURI REPARATORII
O moara nationalizata in 1948 ,in stare buna.Dosarul a fost trimis de Primaria Tifesti la Prefectura Vrancea, mai departe nu mai stim nimic.
Care este termenul limita de plata a despagubirii?
Am vazut in presa oameni care asteapta de 10 ani plata.
Răspuns la discuția MASURI REPARATORII
Am inteles ca despagubirile reprezentind masuri reparatorii ,se platesc dintr-un fond special guvernamental.