avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1874 soluții astăzi
Forum Activitate sorineldobre

Activitate sorineldobre

Vor toți banii înainte ? Nu e ok ! Ați strâns ceva bani, dați drumul la lucrare și pentru restul adresați-va primăriei.

StefanDoruStan a scris:

Firma s-a găsit, s-a făcut și factura proforma, dar nu se pot apuca de lucrare că nu sunt banii stransi. Cine trebuie sa ii dea in judecata pe cei rău-platnici? Eu, pe persoana fizica, sau asociatia? Asociatia da din umeri ca nu are ce face si orice amenzi se dau, tot locatarii le-ar plati.

Din ce cunosc biserica ortodoxa e autocefala în România.

paul_sonea a scris:

Dorinta de inmormantare este a mamei defunctului. El a fost incinerat de sotie in Spania si mama doreste sa il ingroape in Romania. Preotul refuza sa o faca, deoarece este incinerat. Urna urma sa fie pusa intr-un sicriu normal.. Asta e dorinta mamei. Este normal sa refuze? Conteaza ce e in sicriu? Cenusa e deja in tara.

Deci exista un sambure de adevar . Multumesc !
Buna , exista vreo initiativa legislativa care sa prevada ridicarea pragului de impozitare a pensiilor de la ce depaseste 2.000 lei la ce depaseste 3.000 lei ? Multumesc !Vreau sa discern campania electorala de realitate !
Cel contributiv nu de cotizare .
nu sunt jurist dar ma gandesc ca trebuia sa fie conditie de emitere a deciziei !
Cum Dumnezeu ati primit decizia si 2 ani nu ati primit banii ? Am mai auzit de intarzieri dar nici chiar asa !
multumesc , cred ca pot astepta decizia in cunostinta de cauza !
Dl. Carp, și dacă in cei 35 ani de contribuție sunt 33 + 2 ani proveniți din 6 ani de gr. II-a. Influențează ?

sorineldobre a scris:

Multumesc ! Aseara la tv. era un tip care lucrase 40 de ani mecanic de locomotova si din 7.200 ii facusera 4.800 si din auff vorbea cineva ca e vorba de indicele de corectie care a disparut. . Daca e cum spuneti e bine caci am 35 de ani de contributie . Si o luna ! Nu stiam ca e determinant acest lucru , nu rezulta de nicaieri ! Daca am un amic cu 33 de ani i se scade ?