avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 377 soluții astăzi
Forum Activitate millil

Activitate millil

X(femeia) si Y se casatoresc si se naste un copil din casatorie (p). X si Y divorteaza, iar X se recasatoreste cu Z. Din casatorie se nasc 2 copii: q si r. Z decedeaza. Cum se vor impartii terenurile lui Z intre copiii p,r,q, daca q renunta la dreptul sau de mostenire? Multumesc pentru raspunsuri.
Cineva poate sa-mi propune niste carti cu culegeri de spete, care contine se rezolvarile, indiferent de domenii? Cumparasem deja 2, dar fara rezolvari, si nu pot sa verific raspunsurile. Multumesc!
Unde gasesc forma actualizata si modificata a Legii nr. 78/2000 privind prevenirea, descoperirea si sanctionarea faptelor de coruptie? Sunt atatea variatii pe internet, ca nu stiu care este in vigoare acum. Stiti cumva carti, pagini, unde se dezbate problema diminuarii ilegale a resurselor din bugetele Comunitatilor Europene?
Multumesc pentru raspunsuri!
Sunt cetatean roman, dar acum am posibilitatea sa obtin si cetatenia maghiara. Intr-o zi o sa devin jurist in Romania, si as vrea sa va intreb daca o sa am vreun avantaj/dezavantaj in cursul profesiei mele, daca reusesc sa obtin cetatenia maghiara?
Multumesc pentru raspunsuri.