avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Activitate luciano39ok2007

Activitate luciano39ok2007

Răspuns la discuția Pensia comunitara
Daca in timp ce lucrezi in Italia poti fi asigurat si in Romania?
Am lucrat in Italia 8 ani cu contract in regula in aceeasi perioada am avut un contract de asigurare sociala cu casa de pensii Iasi.Intrebarea mea este sumele platite in tara se considera pt drepturile de pensie la calcularea pensiei,avaind in vedere ca perioadele se suprapun.


Cornel Vasile a scris:

Intr-adevar, anii lucrati in Romania se adauga la cei lucrati in Italia.

Detalii
[ link extern ]

www.avocatnet.ro/t6100/pensi...

Pentru a iesi la pensie din Italia,cu ani lucrati in Romania se adauga la cei lucrati in Italia?
Am avut un contract de asigurare sociala si am platit timp de 8 ani la casa da pensii Iasi.AM aflat ca nu se poate avea un contract de asigurare sociala in ROMANIA ,si sa lucrezi cu acte in regula in Italia.
Intrebarea mea este acesti 8 ani sunt trecuti la pensie?
Lucrez in Italia cu contract in regula ,am in Romania un contract de asigurare sociala care platesc lunar contributia sociala,la salariul minim pe economie.
Intrebarea mea este contributiile ce le platesc in tara sunt in aceasi perioada cu cele din Italia la insumarea lor pentru stabilirea anilor de contributii nu importa ca sunt in aceasi perioada ?
Răspuns la discuția Un srl cu datorii
Nu este radiata figureaza la registrul comertului
Pot lichida un srl cu datorii la stat,in cat timp se prescriu datoriile catre stat?
Un srl cu datorii la stat in care instanta a pronuntat dizolvarea in 2006,dar procedura nu am continuato prin publicarea in Monitorul oficial,poate fi lichidat?
in cat timp datoriile catre stat se prescriu
Răspuns la discuția Proces verbal de insolvabilitate
Se poate vedea on line daca este un proces pe rol ?
Răspuns la discuția Proces verbal de insolvabilitate
Se poate afla daca sa deschis dosar de insolventa,unde la Registrul Comertului,sau la Tribunal?
Finantele prin un proces verbal a declarat insolvabila o firma srl cu datorii la fisc, ce urmeaza dupa?