avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Activitate levi2010

Activitate levi2010

Răspuns la discuția alocatie alimentara
Buna .a facut plangere pt.ca pretinde sa ii platesc aceeasi suma de 150lei,cuantumul stabilit fiind 70,in instanta,copilul nici macar nu il intretine dansa,el fiind la parintii sotului ei,pe mine nu m a instiintat de asta ,ea nu comunica ,va treb.sa fac si eu plangere ,nu ?La multi ani si multumesc pt rasp.:)
Răspuns la discuția alocatie alimentara
DA,DECI REVIN .INSTANTA A STAILIT O PENSIE DE 70 LEI IN 2005 LA DIVORT,ACUM NU AM VENIT SI MAI AM UN COPIL .

PENTRU CE A FOST INCHIS?SARBATORI FERICITE SI RABDARE ,SANATATE
Buna ziua .Ma numesc ANDREI BOCA K,sunt din Cluj.mentionez ca sunt divortat si am un aiat in varsta de 16 ani,fiin in grija parintilor sotului,eu nefiind instiintat de asta(baiatul fiind in grija mamei la pronuntarea divort),ATUNCI SE STABILEA O pesie alimentara
DE 70 RON .AM PLATIT REGULAT<IN 2007 EU AM PLECAT DIN TARA SI I AM DATo pensie de 150 lei timp de 4 ani >acum am venit in tara si ea pretinde aceeasi suma <eu mai am un copil din a doua casatorie in varsta dae 2 ani >acum eu nu lucrez cu acte<ci pe unde apuc<ii trim o pensie de 100LEI cum pot <ea nu i multumita si a sesizat politia>spuneti mi va rog cum sa rezolv aceasta prob<sa o seziz>in judecata<pt stabilire <pt ca nu m a anuntat ca copilul nu sta cu mama(ex sotie)<???,mentionez ca am intarziat cu o luna cu plata >va multumesc