avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Activitate orsaia2006

Activitate orsaia2006

Răspuns la discuția presedinte bloc
Daca persoana in discutie intruneste criteriile legal prevazute...se poate sa mi detaliati exact?multumesc
Discuție presedinte bloc
o persoana care este pensionata pe caz de boala pe 8 ore poate prelua functia de presedinte bloc cu un contract de mandate si retribuit?
Răspuns la discuția Mostenire, succesiune
Ora estimata:
Complet: 5-C
Tip solutie: Constată perimată cererea
Solutia pe scurt: Admite exceptia de perimare. Constată perimată cererea formulată. Cu recurs . Pronunţată in şedinţa publică azi, 11.09.2012
Răspuns la discuția Mostenire, succesiune
am acceptat mostenirea in termen de 6 luni,a fost si un proces in curs pt dezbaterea succesiunii ,care a durat 4 ani fara o hotarire pt ca sotia defuctului nu se prezenta .De ce sa fie el unic mostenitor ,daca eu ca sora am facut tot ce se putea pt deschiderea succesiuni?M am prezentat si la Camera Notarilor unde si acolo am facut toate demesurile .Si in momentul de fata fiul cumnatei refuza sa faca sucesiune ,suntem in Romania si totul e compicat din pacate ,......nu este fiul fratelui meu legitim ,iar eu ca sora nu am niciun drept???
Răspuns la discuția Mostenire, succesiune
am citit dar ceva nu imi este clar... sot supravietuitor? nu mai exista.

Răspuns la discuția Mostenire, succesiune
nu m am facut inteleasa....fratele meu a decedatin 2008 iar cumnata in 2013 a ramas un apartament si alte bunuri ....Copii nu au avut impreuna ...fosta mea cumnata avea un copil dintr o alta casnicie ,care nu a fost recunoscut de fratele meu ...Intrebarea mea ...acum ca ambi au decedat cine are dreptul la mostenire?Multumesc!
Răspuns la discuția Mostenire, succesiune
fratele decedat este al meu ....sotia decedata acum 1 luna avea un fiu dintr o alta casatorie ,din casat dintre fratele meu si sotie nu au rezultat copii...multumesc!
Răspuns la discuția Mostenire, succesiune
nu este fiul unchiului meu ...este fiul matusii mele dintr o alta casnicie.....fiul avea 30 ani cind s au casatorit rudele mele....multumesc!
Răspuns la discuția Mostenire, succesiune
Nu este fiul in act ,si nu mai exista sot supravietuitor ,ambii au decedat ...eu ca si sora vreau sa stiu ce cota am,daca am?...Multumesc!!!
Răspuns la discuția Mostenire, succesiune
a decedat si sotia ,practic a ramas doar fiul nelegitim a unchiului si eu ca si sora