avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate biduca

Activitate biduca

Buna ziua am si eu o intrebare: sunt angajat cu contract de munca de perioada nedeterminata si as dori sa stiu daca contracul de munca pe care eu il am ,dar pe care l-am descoperit de curand ca nu este semnat de mine la angajare ci de catre sefi sau contabila , daca este valid , si cum se sanctioneaza in acest caz din punct de vedere juridic?Sunt obligata sa stau in preaviz 15 zile calendaristice in acest caz? Va multumesc!
Sunt angajat din data de 29 noiembrie 2011 si as dori sa stiu cand am dreptul la concediu?De la serviciu mi s-a spus ca am dreptul
la concediu abia in luna iunie si as dor sa stiu ce se intampla cu ziua de concediu din luna decembrie care ar trebui sa beneficiez de ea?As putea sa o cer acum in luna ianuarie sau februarie dat fiind faptul ca anul 2011 s-a incheiat , sau as dori sa stiu cum mi-o pot lua si pe aceea?
Buna ziua am si eu o intrebare, as dori sa plec de la locul de munca actual si as vrea sa stiu care este perioada de preaviz in cazul demisiei?Mentionez ca am o functie de executie si as dori sa mai stiu daca sunt obligata sa stau in preaviz exact cat cat scrie in contractul de munca adica 15 zile calendaristice si daca imi dau demisia la zi, ce ar putea sa imi faca firma pt.
care lucrez din punct de vedere legal, in cazul in care nu stau in preaviz?Va multumesc!