avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Activitate stanutadi

Activitate stanutadi

Răspuns la discuția MOSTENIRE
suntem 4 frati, dar eu si cu un alt frate avem grija de parinti, iar utilajele agricole le folosim tot noi decand tata s-a imbolnavit
Discuție MOSTENIRE
BUNA ZIUA,
As dori sa stiu cum se procedeaza in cazul in care parintii doresc sa-mi vanda casa si utilajele agricole
daca achizitionez cereale de la tarani pe baza de borderou ce retineri se fac si unde se declara aceste impozite in 112 sau decl 100 fiind intrep indiv
Discuție subventii
buna seara,
as vrea sa stiu daca subventiile primite pentru motorina si pe suprafata de teren se impoziteaza si se trec in declaratia 200
as dori sa stiu cum se poate prelua un II de pe numele tatalui si a se transfera unuia dintre copii
buna seara ,
as vrea sa stiu daca se poate face un contract de participatiune intre persoane fizice pentru teren agricol si ce implica acest lucru
as vrea a mai stiu pentru arendare ce e intampla cu productie, cum se factureaza ?
Răspuns la discuția renta viagera
teren extravilan
Discuție renta viagera
ce acte trebuiesc pentru renta viagera si ce se intampla cu terenul dupa expirarea rentei viagere
as dori un mode de proces verbal reevaluare si legea dupa care se face reevaluarea
multumesc foarte mult