avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 378 soluții astăzi
Forum Activitate elged

Activitate elged

Răspuns la discuția Master 2006
am inteles...pai cam in aceleasi conditii am sa dau si eu...am si procedurile iar lucrarea o fac eu...mersi de informatie
Răspuns la discuția Master 2006
am si eu o intrebare , avand in vedere ca imi bate licenta la usa...si aud fel si fel de zvonuri...unii ca este usoara, altii ca este grea...de fapt cum este...daca ati trecut prin asta...spune-ti-mi si mie adevarul...#-o
Răspuns la discuția admitere barou ialomita
aviz amatorilor din judetul ialomita sau cei care sustin licenta anul acesta su intentioneaza sa dea admitere in barou imediat dupa ...mail-ul meu este elged22_2005@yahoo.com ...poate acolo discutam mai multe amanunte si ne facem acest stres mai usor de suportat
Răspuns la discuția admitere barou ialomita
aviz amatorilor din judetul ialomita sau cei care sustin licenta anul acesta su intentioneaza sa dea admitere in barou imediat dupa ...mail-ul meu este elged22_2005@yahoo.com ...poate acolo discutam mai multe amanunte si ne facem acest stres mai usor de suportat
Răspuns la discuția Intrebare
nu sunt necesari ani de experienta ci poti sa sustii admiere in baroul in care doresti sa lucrezi chiar imediat dupa licenta ..de ce este necesar...o pregatire foarte temeinica ...dar poti gasi mai multe informatii pe www.unbr.ro...referitor la materii, tematica etc...bafta!
am si eu o intrbare pentru voi " magistratii" : pentru ca sunt in ultimul an la drept e normal sa fiu putin confuza. M-am hotarat sa dau in barou dar toata lume a imi spune " daca tot inveti da in magistratura..."dar nu prea m-as aventura deocamdata cu gandul ca admiterea in magistratura este mult mai grea decat in barou ...voi ce parerea aveti?
Răspuns la discuția haideti sa invatam impreuna
am si eu o intrbare pentru voi " magistratii" : pentru ca sunt in ultimul an la drept e normal sa fiu putin confuza. M-am hotarat sa dau in barou dar toata lume a imi spune " daca tot inveti da in magistratura..."dar nu prea m-as aventura deocamdata cu gandul ca admiterea in magistratura este mult mai grea decat in barou ...voi ce parerea aveti?
Răspuns la discuția Ce fel de contract?
un contract de vanzare cumparare, parerea mea, pe partea pe care a imbunatatit-o astfel sa devina coproprietari cu cota parte determinata...in legatura cu contractul de donatie, nu e o idee stralucita, fiind oricand revocabila
Răspuns la discuția admitere barou ialomita
deocamdata nu stiu niste posibile sub pt licenta , am subiectele pt admitere barou de anul asta ca sa ma orientez; pe care le-am luat de pe www.unbr.ro si acolo gasesti tot si tematica,dar ti-am zis decat pt barou...pt licnta tre sa ne dea ceva la facultate ...si daca am tinem legatura si iti dau si tie...in principiu te sfatuiesc sa te mai distrezi ca mai ai tmp...bafta!
Răspuns la discuția admitere barou ialomita
Iti multumesc pentru informatie...a_mira...chiar aseara am scos subiectele orientatiev (ce se da anul asta) , sa le am in vedere cand incep sa invat pentru licenta....mai vb , mersi!