avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Activitate simona86s

Activitate simona86s

dar cerea tip care trebuie publicata in monitorul oficial unde trebuie depusa?exista in fiecare oras sau trebuie trimisa la bucuresti?multumesc de raspuns....o zi buna
asta vrem sa facem si noi...dar ma gandeam poate se poate face altceva mai simplu:)
buna ziua...sotul meu a luat numele meu la casatorie din motive personale:)) si acum:)) am vrea sa purtam amandoi numele lui de inaintea casatoriei...adica el vrea sa revina la numele lui ,dar si eu sa il iau pe al lui....vroiam sa intreb dak se poate face ceva si cum ar trebui sa procedam.multumesc,o zi buna
dak as fi fost sigura ce trebuie facut nu as mai fi i ntrebat,....credeti-ma.....si pe site dak cititi si dvs veti gasi la fel mai multe raspunsuri cum ca ar trebui tradusa cum ca nu(inclusiv de la avocati) si din acest motiv am insistat cu intrebarea.....vroiam doar sa fiu sigura...dar multumesc oricum pt sfat....
dar am mai citit asemenea intrebari pe forum si altre persoane spun ca trebuie tradusa procura pentru ca cei din anglia iti cer procura si ei nu inteleg limba noastra.ce sa fac,ca nu mai stiu?noi plecam maine la ora 2....dak puteti sa imi rasp chiar astazi...multumesc mult
buna ziua,procura pt scoaterea copilului din tara trebuie tradusa si legalizata pt a fi prezentata si la intrarea sau iesirea din alta tara(in cazul nostru anglia)?multumesc mult