avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Activitate aldescurelu

Activitate aldescurelu

am o societate comerciala careia i-am suspendat activitatea pe o perioada de 3 ani datorita impozitului forfetar.va intreb daca acum mai este de actualitate adica daca mai este obligatoriu acel impozit de 500 euro anual daca societatea nu are activitate
acum 3 ani am vandut apartamentul in care locuiam si am cumparat un altul la care am incheiat cu cez contract de furnizare energie electrica.dupa 2 ani ma instiinteaza ca am datorie la ei aprox.350 ron taxe de deconectare la vechiul apartament.ii instiintez in scris sa-mi arate articolul si aliniatul din contractul de furnizare a energiei electrice incheiat cu cez si semnat de mine, in care se specifica ca eram obligat sa-i anunt in scris ca reziliez contractul la vechea adresa.ei imi raspnd in scris ca nu in contract scrie asa ceva ci in regulamentul de furnizare a energiei electric la art.89.iNTREBAREA este pentru un distins domn avocat, membru al acestui forum, daca au dreptate ei sau eu? Dupa umila mea parere ,sunt responsabil sau raspunzator doar pe ce am semnat, adica contractul de furnizare a energiei electrice, iar in acesta nu este prevazuta obligatia de a anunta furnizorul(CEZ-UL), fapt recunoscut implicit de ei prin trimiterea la acel regulament.