avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... impozit forfetar
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

impozit forfetar

am o societate comerciala careia i-am suspendat activitatea pe o perioada de 3 ani datorita impozitului forfetar.va intreb daca acum mai este de actualitate adica daca mai este obligatoriu acel impozit de 500 euro anual daca societatea nu are activitate
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 18:42, 27 Februarie 2012
Nu mai este in vigoare.S-a abrogat incepand cu 01.10.2010.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit forfetar mandrut mandrut Buna ziua. Am o societate comerciala cu raspundere limitata, microintreprindere ce nu plateste TVA, ce acorda consultanta in marketing. Incepand cu luna ... (vezi toată discuția)
Un srl tory74 tory74 am un srl si vreau sa il suspend cat mai repede de la ce data pot sa o suspend cat mai repede (vezi toată discuția)
Suspendare soc. data suspendarii cand? omerica omerica Buna ziua!Doresc sa-mi suspend activitatea societatii cu data de 01.10.2010,va rog sa-mi spuneti cam cand ar trebui sa depun actele la onrc pentru a suspenda ... (vezi toată discuția)