avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 601 soluții astăzi
Forum Activitate adygaby

Activitate adygaby

fica mea a terminat facultatea,dar refuza sa-mi aduca adeverinta pt a o prezenta angajatorului pt sistarea pensiei alimentare.imi spune ca merege la toamna la masterat si eu sa-i platesc mai departe pensie alimentara,dar eu cred ca ea minte doar pt a primi in continuare pensie.locuieste in concubinaj cu un baiat si a mai si lucrat pe perioada cat a fost studenta,ce pot eu sa fac?VA MULTUMESC ANTICIPAT
Răspuns la discuția PENSIE ALIMENTARA
multumesc din inima.dar unde pot formula cererea?DA,acesta este cazul meu.
BUNA ZIUA
eu am platit pensie alimentara ficei mele din prima casatorie,ea luna aceasta a terminat facultatea si sa mutat si cu un baiat care urmeaza sa-i fie sot,locuiesc impreuna fara forme legale de casatorie.cum procedez sa nu m-ai platesc pensie alimentara (poprire pe statul de plata la serv.) cum se procedeaza si daca ma poate ajuta cineva cu un model de cerere pt instanta sau la seviciu. si pe cine trebuie sa chem in instanta.CUM SE PROCEDEAZA?
VA MULTUMESC DIN INIMA
Răspuns la discuția examen licenta DREPT
multumesc.am achizitionat aproape tot ceea ce tine de reconstituire.AUREL CIOPRAGA,LAZAR CARJAN,EMILIAN STANCU.....etc....dar......
BUNA SEARA

am si eu o rugaminte la dv.am ales ca tema de licenta RECONSTITUIREA,lucrarea vreau sa o fac eu,dar nu stiu pur si simplu cum sa incep.trebuie sa contina 4 capitole si nu mai mult de 80 de pag.cum este mai bine sa procedez.?#-o
MULTUMESC DIN SUFLET
platesc pensie alimentara ficei mele din prima casnicie.acum in iunie termina facultatea.plata pensiei se face prin proprire pe statul de plata.odata cu terminarea studiilor se incheie si obligatia platii pensiei alimentare.ce trebuie sa fac eu ca sa nu mi-se mai opreasca pensia alimentara in continuare ne mai avand obligatia platii?MULTUMESC MULT.