avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Activitate alin-petru

Activitate alin-petru

buna ziua ,detin o plantaie de fructe de padure am dori sa facem o asociatie agricola cu mai multi producatori de fructe de padure din jud.SV,SPECIFIC TERENURILE NU SE ALFA IN ACEIASI Comuna .putem face o asociatie agricola in aceasta situati ?Care ar fi pasi de urmat si care sunt documentele necesare prentru a creea aceasta asociatie?Va multumesc anticipat
vreau sa infiintez o plantatie de fructe de padure pot obtine fonduri pentru tineri agricultori si cum pot obtine contracte pt livrarea fructelor de padure la market sau in domeniu farmaceutic ma puteti ajuta .va multumesc
asa dori sa trecem in revista toate autorizatiele necesare und se pot primi
domni dep se inseal romania nu are cel mai mare prag de alcolemie(vezi ungaria0,5 ,slovenia0,5.itali0,8sunt considerate limite legale cu care se pot circula pe drumurile publice)nu ca as incuraja cosumul de alcool dar este absurd sa bagi un om la inchisoare pt ca mancat o salata cu otet
va multumesc dl.Avocat petre
Răspuns la discuția inscriere auto
geamurile inonizate sunt legale daca sunt in partea din spate a auto(luneta,dreapta,stanga-spate)sau dak au fost omologate(certificat de omologare folie cand au fost montate)
doresc sa infiintez o firma de recrutare si plasarea fortei de munca in strainatate si nu stiu legislatia din romania eu fiind plecat de mai mult de 10 ani din tara as dori informatii despre cum se poate infiinta o astfel de firma,nr minim de angajati ,capitalul necesar,impozitele si taxele aferente unei astfel de firme,dispun deja de contracte cu firme care ar dori cetateni romani