avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Activitate Daniel4x4

Activitate Daniel4x4

Răspuns la discuția Zona de protectie bloc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Interesati-va mai intai cui apartine acel spatiu comercial pentru ca e posibil sa fie deja al primariei sau al altcuiva, persoana fizica sau juridica.
Răspuns la discuția galagie in bloc
ynocentta a scris:

Solicitati oficial presedintelui de asociatie sa se implice ,sa ia legatura cu proprietarul /administratorul scolii de dans pentru respectarea linistii si curateniei ,a normelor de convietuire in comun
In ultima instanta,sesizati oficial politia teritoriala


Cucoana, iar bati campii aiurea cu transformarea presedintelui asociatiei in militian de scara ?!?
Unde mama naibii scrie in legea asociatiilor de proprietari ca presedintele e responsabil de pastrarea linisitii publice ?!?
Nici macar n-ati intrebat unde se afla respectiva scoala de dans : intr-un apartament, intr-un spatiu comercial de la parterul blocului ?
1. 13.00-14.00 si 22.00-08.00
Pe aceeasi tema puteti citi mai jos :
www.avocatnet.ro/forum/discu...
taraminunilor a scris:

In ce conditii poate un presedinte de bloc sa dispuna sa se calculeze cotele de intretinere in functie de cine locuieste in apartament, adica daca ai chiriasi sa platesti mai mult ? Multumesc .


Mai mult decat ce ?
Pentru ca daca proprietarul este unul singur, dar nu locuieste acolo si are chiriasi, e normal sa se tina cont de numarul persoanelor care locuiesc efectiv acolo, nu credeti ?
Daca este vorba de altceva, fiti mai explicit/a !
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
E prea bun forumul si mult prea util ca sa renunt, deci, "rabdare si tutun !" :)
Daniel4x4 a scris:

Daniel4x4 a scris:

Ok, am revenit pentru ca ma gasit un mail mai vechi cu o notificare, asa cum tot incerc sa va explic, dar nu stiu cum sa fac sa v-o arat.


Apreciez ca se lucreaza la capitolul "notificari" !
Inca tot nu sunt precise, dar e un inceput bun ! :)
........


Buna seara !
Notificarile arata in acest fel :
"Forumuri urmărite

27 discuții noi în forumul Asociaţii de proprietari / locatari"


Ok, dar cand dai pe link-ul inclus in "Asociatii de proprietari", acest link deschide sectiunea respectiva la prima pagina, deci e imposibil de identificat acele "discutii noi" !
Credeti ca se poate rezolva ?

Multumesc,


Daniel4x4 a scris:

Ok, am revenit pentru ca ma gasit un mail mai vechi cu o notificare, asa cum tot incerc sa va explic, dar nu stiu cum sa fac sa v-o arat.


Apreciez ca se lucreaza la capitolul "notificari" !
Inca tot nu sunt precise, dar e un inceput buna ! :)

Alta problema : daca tot au aparut butoanele de "like" si "dislike", de ce nu se contorizeaza in profilul userului ?
Le-am testat pentru un anume user care in 9 din 10 raspunsuri bate campii si am constatat ca numarul aplauzelor primite a ramas nemodificat !
Ok, am revenit pentru ca ma gasit un mail mai vechi cu o notificare, asa cum tot incerc sa va explic, dar nu stiu cum sa fac sa v-o arat.
Răspuns la discuția Vecinul ma inundă
Anuntati-l ca aveti asigurare (ar fi bine sa aveti....) si ca o sa-l caute cei de la asigurari ca sa-si recupereze banii.
Solutionarea in instanta e o varianta nerealista pentru ca o sa va iasa pe nas numai sa adunati la dosar probe, etc, etc, ca sa nu mai amintesc ca e foarte posibil ca instanta sa va traga nitel de urechi daca nu aveti asigurare.....
Nu, d-le Popescu, pur si simplu, nu intelegeti : era un lucru bun oferit de platforma veche, dar pe care multi nu stiau sa-l foloseasca !
Sunt un tip care se supune opiniei majoritatii, dar cand acest lucru este vizibil, palpabil gresit, atunci nu pot sa stau cu mainile in san si sa tac......