avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Activitate monabela

Activitate monabela

am cumparat un spatiu alaturi de magazinul meu,cu contract de vanzare cumparare dar in el e specificat ca eu ma oblig sa fac lucrarile aferente dupa vanzare iar daca nu le termin in 2 luni trebue sa le dau penalitati de 50 lei pe zi ,dar sub textul cu lucrarile pe care eu trebue sa la execut mai scrie ca PREZENTUL CONTRACT CONSTITUE TITLU EXECUTORIU.X-( ADICA IMI IA SPATIU(ALTE BUNURI) SAU MA DA IN JUDECATA? VA MULTUMESC
Răspuns la discuția pfa cu impozit fix
acum cum procedez rectific din 2011 sau incep cu 2012?mie mi se pare normal doar 2012,legea a fost modificata in decembrie
trec doar incasarile sau si facturile(chitanta)de achizitionare a marfii, plata chiriei si plata impozitului?

Răspuns la discuția pfa cu impozit fix
:(acum cum procedez rectific din 2011 sau incep cu 2012?:-/mie mi se pare normal doar 2012,legea a fost modificata in decembrie
trec doar incasarile sau si facturile(chitanta)de achizitionare a marfii, plata chiriei si plata impozitului?
am un pfa la care platesc anual 1600ron impozit la stat,(sunt cu impozit fix nu in partida simpla) nedumerirea mea e ca mi sa spus acum 4ani ca nu trebue sa mai completez registru de incasari si plati=D>,dar acum alti comercianti spun ca trebue#-o dar nu stiu nimic oficial.ma puteti ajuta?