avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate CristiPP

Activitate CristiPP

Răspuns la discuția Asociere in SA
CristiPP a scris:

Buna ziua,
Va rog sa ma sfatuiti care este cea mai buna modalitate de a te asocia cu alte persoane intr-un SA-IFN deja existent. Multumesc anticipat.


Ni stie nimeni ?
Discuție Asociere in SA
Buna ziua,
Va rog sa ma sfatuiti care este cea mai buna modalitate de a te asocia cu alte persoane intr-un SA-IFN deja existent. Multumesc anticipat.
Cine evacueaza fostii proprietari, dupa vanzarea imobilului executat silit? Se mai merge in instanta daca acestia nu vor sa predea imobilul de buna voie ? Cine se ocupa de evacuarea fortata ?
Buna ziua,

In anul 2004 am fost angajat, ca Director, la o firma(SRL), unde in urma rezultatelor obtinute, am devenit din 2007 si asociat(cu 5%). In 2008, firma a contractat un imprumut ipotecar pt.o constructie, cu care nu am fost de acord, dar pe care-l l-am semnat in urma insistentelor asociatilor fondatori, care erau si administratori cu puteri depline. In 2010, am parasit aceasta firma si am returnat cei 5% din firma catre asociatii fondatori. Acum am aflat ca aceasta firma a intrat in insolventa, anul trecut prin octombrie-noiembrie.Vreau sa stiu daca pot fi executat silit ca persoana fizica pentru acest credit luat de firma respectiva, in perioada in care eram si eu asociat. Multumesc anticipat pentru raspuns.
Deplasarea de la domiciliu la locul de munca este considerata deplasare in interes de serviciu? Unde este mentionat acest fapt?