avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 485 soluții astăzi
Forum Activitate pgabriel28

Activitate pgabriel28

În momentul de fata figurez cu un CIM pe care eu nu l-am semnat. Ce e de făcut și ce implica?
Cum o pot face? nu ma pricep.
eu am lucrat la punctul de lucru din Bucuresti.Ei au sediul in Oradea.Ma pot adresa ITM Bucuresti?
Ma puteti ajuta?Nu am idee cum se procedeaza.In cazul in care ma puteti ajuta pana la final as dori sa stiu procedura?
Buna ziua.Ma aflu in urmatoarea situatie.Am lucrat la o socitate comerciala pana in 13.07.2023 cand a avut loc incetarea contractutului individual de munca cu acordul partilor.Mi sa dat doar decezia de icetare a contractului fara nota de lichidare sau alte documente.Societatea mai are sa imi dea diferenta de bani pentru perioada 01.07.-13.07.2023 si banii pe concediul de odihna neefectuat ceea ce nu s-a intamplat nici in ziua de azi.Ce este de facut in situatie aceasta?
Discuție somaj tehnic
Care este suma minima de incasat la somajul tehnic pe perioadA STARII de urgenta si de unde sau cum se incaseaza banii?
Răspuns la discuția Obligati sa intram in fara plata.
o sa ne oblige sa semnam fara plata. poate?
As vrea sa intru in somas tehnic pe perioada situatiei de urgenta privind COVID 19. Cum trebuie procedat?
Discuție 1 si 2 ianuarie
este adevart ca zilele de 1 si 2 ianuarie sunt libere dar nu se mai platesc?
Bunica sotiei mele este urmas de veteran de razboi si beneficiaza de bilete gratuite de calatorie CFR.Exista vreo posibilitate sa le foloseasca sotia mea fara prezenta bunicii? Vreo procura ceva?