avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Activitate simina_28

Activitate simina_28

Taxe la cumpărarea unui teren in valoare de 38000€
Este adevărat ca dacă lucrezi la mai mult de 50km de casa (domiciliu),și locuiești in chirie,statul îți decontează o parte din cheltuieli?
Pot rezilia contractul de la mobil inainte de termen,fara a plati taxa de reziliere?
Buna ziua.Fostul meu soț are salariul minim pe economie (așa zice el),are al doilea copil din a 2 căsătorie,cat ar trebui sa ii plătească fiicei noastre pensia alimentara pe luna,el zice ca 15%...
Ultima plata a fost in 03/2007.
Pot sa imi recuperez ceva din cei 4000 de la fostul sot daca il dau in judecata?
A fost o descoperire de card 3 salarii.La EOS e din 1/11/2011 dar pana in decembrie nu mau contactat la actualul domiciliu.Iar fostul sot zice ca nu am primit nimic la adresa lui.Pot recupera din bani daca a fost in timpul casatoriei cu el? Multumesc.
Buna seara.Am facut si eu un credit la o banca (noiembrie 2005) in valoare de 2400 lei.Am platit o din el si pe urma nu am mai putut sa platesc.Am divortat iar acum dosarul a fost trimis catre o firma de recuperari (Eos).De la 2400 lei sa ajuns la 7770 lei,dupa cateva discutii telefonice cum ei am ajuns la intelegerea ca daca achit 4000lei (mi-au trimis pe mail o intelegere de plata unde apare suma de 4000 lei daca o achit pana la data 20/01/2014) datoria se achita sau o sa trimita dosaul mai departe pt executare silita.Astazi dimineata mau sunat si mi-a zis ca de fapt trebuie sa le achit 4275 lei.Iam spus doamnei ca nu am de unde inca 275 lei (eu nu lucrez) si am doar cei 4000 lei.Mi-au spus sa incerc pana in data de 25/01/2014 sa incerc sa achit si cei 275 lei sa nu trimita dosarul mai departe.Nu stiu daca o sa reusesc...Cat trebuia de fapt sa platesc 4000 lei sau 4275 lei?Pot sa recuperez o parte din bani de la fostul sot daca il dau in judecata?Daca il sun si ii spus o sa zica ca nu il intereseaza deoarece creditul nu a fost pe numele lui.
Buna.
Este legal ca un angajator sa monteze camerevideo in hala de productie pentru a supraveghea angajatii?
Multumesc.
Răspuns la discuția Firma de recuperari
Multumesc pt.raspunsuri.
Ma poate executa silit daca nu lucrez nu am venit decat alocatia copiilor si pensia alimentara a copilului mai mare,acestea sunt pe numele meu.
Răspuns la discuția Firma de recuperari
Divorata in 2008 sentinta pronuntata in feb 2009,ultima rata platita in 2007