avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters260000

Activitate ContSters260000


Tatal meu detine aceasta adeverinta in care este mentionata perioada functia ,mentioneaza ca " a lucrat 100% cate 10 luni pe an ca incadrarea s a facut cf Hot Consiliului de Administratie nr 1 din 26.03.1996 ca a cumulat o vechime de 7 ani 1 luna si 1 zi si ca unitatea a virat la bugetul statului C.A.S ul aferent grupei incepand cu 01.04 92 si a retinut si virat contributia pt pensia suplimentara dupa reglementarile legale in vigoare la data respectiva"
De unde pot printa anexa nr 2 poz 178 alin c
Va multumesc
Tatal meu detine aceasta adeverinta in care este mentionata perioada functia ,mentioneaza ca " a lucrat 100% cate 10 luni pe an ca incadrarea s a facut cf Hot Consiliului de Administratie nr 1 din 26.03.1996 ca a cumulat o vechime de 7 ani 1 luna si 1 zi si ca unitatea a virat la bugetul statului C.A.S ul aferent grupei incepand cu 01.04 92 si a retinut si virat contributia pt pensia suplimentara dupa reglementarile legale in vigoare la data respectiva"
De unde pot printa anexa nr 2 poz 178 alin c
Va multumesc!
Buna ziua.
Tatalui meu i a venit decizia de pensie ,dar nu i a fost luata in calcul o adeverinta de vechime grupa a 2a pt per 01.08.1984 -02.09.1991 unde a fost incadrat ca mecanic atelier conf Ord50/1990 si scrisoareaMMPS nr 155/MB/1998 anexa 2 poz 178 alin c.
Am cautat in monitorul oficial ..dar la anexa 2 nu gasesc poz 178




sa inteleg ...ca s-a terminat perioada de retrogradare odata cu c.m?
Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Daca o persoana a primit o decizie de retrogradare din functie pe o perioada de 60 zile din care a efectuat ~ 20de zile ,dupa care a avut concediu de odihna si concediu medical .In acest timp perioada de retrogradare s-a terminat.Cei de la resurse umane au zis ca concediu medical si concediu de odihna ,nu se iau in calcul ,motiv pt care perioada de retrogradare nu a trecut.....eu am cautat in lege dar nu am gasit nici un raspuns.As dori sa stiu daca este adevarat si unde scrie despre acest aspect (lege...,art?)
PS:Angajatorul poate intocmi o revocare a decizie de sanctionare ,mai devreme de perioada de 60 de zile? (pers in cauza avea functia de conducator auto )

Va multumesc!
Astept raspunsul dvs.