avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Activitate SDENYS23

Activitate SDENYS23

Bună seară am și eu o întrebare
În urma unui incendiu de mașină provocat de proprietarul mașinii focul a avariat încă un autovehicul și as dori sa știu dacă polița rca acoperă despăgubirea celui de al doilea le autoturism
Bună ziua am o întrebare alocația de stat pentru copii în vârstă de pana la 2 ani se plateste începând cu luna în care să născut copilul sau din următoarea luna
Da

Cornel Vasile a scris:

Il depuneti pentru aceeasi nastere?

Bună ziua pot depune cursul de puericultura la mai mulți angajatori?
Bună ziua dacă în urma unor date greșite nu a-mi mai rama 42 de zile după naștere cum pot proceda ca să beneficieze de concediu creștere copil (am luat înainte de naștere 93 zile și după restul)
Discuție deducere tva
buna seara am și eu o întrebare dacă pentru o mașină sa dedus tva de către o persoana juridica și acesta o revinde este obligat sa restituie tva-ul ?
Răspuns la discuția concediul medical
multumesc frumos pentru îndrumări si precizări

Editare : citare raspuns anterior
buna ziua am si eu o intrebare am fost operat de curând si mi sa eliberat concediu medical problema mea este ca eu lucrez la 2 firme cu contract de munca 8h si nu stiu cum sa procedez cu concediul
Bună ziua am și eu o întrebare daca locuiesc în jud Dâmbovița și permisul mia fost suspendat în Ilfov de unde al pot ridica după suspendare?? (în evidentele politiei sunt înregistratcu permisul pe ilfov)
Bună seara am și eu o întrebare?(am rămas fără permis 30 zile) Pe data de 23 12 ac a-mi expira dovada pe 24 01 2019 al pot ridica de la drcpiv trebui sa susțin examenul de redobândire?? Mențione ca articolul care ma lăsat fără permis este 120 litera j