avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Activitate just_iri

Activitate just_iri

pe 5 aprilie mi sa suspendat permisul pe 30 de zile dupa am circulat cu dovada si pe 16 aprilie ma oprit R.A.R si mia suspendat permisul pe 90 de zile oare se acumuleaza daca nu mia mai dat dovada veche si mia dat alta,pe 17 aprilie mia venit un plic ca am suspendat 60 de zile adica in total 150 de zile acuma nu stiu cu e legea noua eu stiam ca stai la pedeapsa cea mai mare nu am facut nici un accidenta cu victime asta e nasol


.
buna ziua! am un contract pe perioada determinata de 21 de luni si la sf lui aprilie imi expira contractul. intrebarea mea este daca ei au dreptul de a nu imi mai continua contractul avand in vedere ca acum sunt insarcinata in 3 luni. sau mai bine sa intru in somaj. pentru a beneficia de indemnizatie trebuie sa depun actele de somaj in aceeasi zi cand imi expira contractul?? multumesc din suflet si astept un raspuns ca sa stiu ce drepturi am.
buna ziua! am si eu o nelamurire. eu am un contract pe perioada determinata de 21 de luni. la sfarsitul lui aprilie imi expira contractul si nu cred ca o sa mi-l continuue pentru ca ar trebui sa vina cineva in locul meu. eu daca vreau sa fac un bebelus si daca se prinde si sa presupunem ca la sfarsitul lui aprilie o sa am o luna de sarcina, daca intru in somaj dupa pot continuua cu concediu prenatal si dupa sa iau si indemnizatie? asta este intrebarea mea daca pot beneficia de indemnizatie?
buna ziua. as dori sa aflu si eu daca pot lua indemnizatie. problema e ca eu am un contract pe perioada determinata de 21 de luni si in curand o sa imi expire pentru ca mai am doar 4 luni adica pana in aprilie 2013. mentionez ca asta e singurul meu serviviu mai multa vechime nu am. nu stiu daca o sa imi mai continue contractul. eu vreau sa fac un bebe dar inca nu iese. :sorry: intrebarea este daca eu raman pana in aprilie insarcinata se poate sa ma dea in somaj si sa iau si indemnizatie?pe 30 aprilie mi se termina contractul. asta vreau sa stiu pt ca nu stiu sigur daca imi mai continua contractul. multumesc si astept un raspuns ca sa stiu ce sa fac.:D
lucrez la un magazin si am contract pe perioada determinata de 21 de luni. in aprilie 2013 imi expira contractul si nu stiu daca o sa mil reinoiasca deoarece eu am venit in locul unei persoane care nascuse, iar daca ea se intoarce nu imi mai continuua contractul. daca am ramas insarcinata si in aprilie o sa am cam 6 luni de sarcina imi poate da concediu prenatal si beneficiez de indemnizatie? daca nu beneficiez din cauza contractului ce pot face sa imi dea indemnizatie. ?