avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Activitate candy-M

Activitate candy-M

Răspuns la discuția Buna ziua!
Azi am vorbit cu inspectorul care a dat drumul la dosar si mi-a spus sa duc certificat medico-legal si o noua declaratie ,prin care solicit si alte daune morale nu numai spitalizarea,a spus sa inventez eu o poveste in noua declaratie.Mi-a mai spus si sa platesc spitalizarea si sa ii duc lui chitanta ca imi deconteaza ei. Ce sa fac ?e vrajeala? Daca fac o noua declaratie se anuleaza prima? Mai exista vreo sansa sa mai recuperez ceva sau astea sunt doar vrajeli ca sa scape de mine si de insistentele mele? Daca mai pot face ceva va rog sa-mi dati si mie un motiv pe care sa-l invoc in a 2-a declaratie ,ca sa ii poata lua fata primei declaratii, pentru ca habar nu am ce sa fac. Va multumesc!!!!!
Azi am vorbit cu inspectorul care a dat drumul la dosar si mi-a spus sa duc certificat medico-legal si o noua declaratie ,prin care solicit si alte daune morale nu numai spitalizarea,a spus sa inventez eu o poveste in noua declaratie.Mi-a mai spus si sa platesc spitalizarea si sa ii duc lui chitanta ca imi deconteaza ei. Ce sa fac ?e vrajeala? Daca fac o noua declaratie se anuleaza prima? Mai exista vreo sansa sa mai recuperez ceva sau astea sunt doar vrajeli ca sa scape de mine si de insistentele mele? Daca mai pot face ceva va rog sa-mi dati si mie un motiv pe care sa-l invoc in a 2-a declaratie ,ca sa ii poata lua fata primei declaratii, pentru ca habar nu am ce sa fac. Va multumesc!!!!!
Răspuns la discuția Daune asigurare
Mai am o intrebare.In masina eram 5 persoane,dintre care 3 au suferit doar psihic...la modul ca acum au cosmaruri noaptea si le este frica sa se mai urce la volan,intrebarea este urmatoarea : pot cere si ei daune morale societatii de asigurare?cum pot sa dovedeasca faptul ca sufera si ei chiar daca nu au fost raniti fizic.
pai nu stiu cum sa mai ajung la declaratie,pentru ca aceasta a ajuns impreuna cu dosarul la bucuresti,iar inspectorul care se ocupa de dosar imi zice k nu se mai poate face nimic,chiar asa e sau ma amana ca sa treaca cele 30 de zile de la accident?
Buna ziua..Cazul meu este urmatorul....am deschis un dosar de dauna,care s-a trimis la bucuresti,acesta contine si o declaratie prin care afirm k nu doresc alte daune de la societatea de asigurari decat plata spitalului(deoarece am fost internata).Intrebarea este urmatoarea...pot sa mai modific acea declaratie,si sa mai cer si alti bani pentru despagubire firmei de asigurari?sau daca dau in judecata persoana care m-a vatamat cine plateste,tinand cont de declaratia facuta de mine care se afla in dosarul de dauna.Tin sa precizez k accidentul a avut loc acum 3 saptamani ,iar eu ma aflat in masina cu care s-a produs accidentul(ne-am rasturnat),iar dosarul a fost deschis acum o saptamana.Multumesc
Discuție Daune asigurare
Buna ziua..Cazul meu este urmatorul....am deschis un dosar de dauna,care s-a trimis la bucuresti,acesta contine si o declaratie prin care afirm k nu doresc alte daune de la societatea de asigurari decat plata spitalului(deoarece am fost internata).Intrebarea este urmatoarea...pot sa mai modific acea declaratie,si sa mai cer si alti bani pentru despagubire firmei de asigurari?sau daca dau in judecata persoana care m-a vatamat cine plateste,tinand cont de declaratia facuta de mine care se afla in dosarul de dauna.Tin sa precizez k accidentul a avut loc acum 3 saptamani ,iar eu ma aflat in masina cu care s-a produs accidentul(ne-am rasturnat),iar dosarul a fost deschis acum o saptamana.Multumesc
Discuție Buna ziua!
cazul meu este urmatorul....am deschis un dosar de dauna,care s-a trimis la bucuresti,acesta contine si o declaratie prin care afirm k nu doresc alte daune de la societatea de asigurari decat plata spitalului(deoarece am fost internata).Intrebarea este urmatoarea...pot sa mai modific acea declaratie,si sa mai cer si alti bani pentru despagubire firmei de asigurari?sau daca dau in judecata persoana care m-a vatamat cine plateste,tinand cont de declaratia facuta de mine care se afla in dosarul de dauna.Tin sa precizez k accidentul a avut loc acum 3 saptamani ,iar eu ma aflat in masina cu care s-a produs accidentul(ne-am rasturnat),iar dosarul a fost deschis acum o saptamana.Multumesc