avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Activitate yraklion

Activitate yraklion

anaf a deschis proces pentru evaziune fiscala , apoi tribunalul a dat sentinta asta... ce inseamna ? cine se ocupa de proces ?

Ora estimata: 8:30
Complet: P11-CAMERA PRELIMINARA+FOND
Tip solutie: Încheiere
Solutia pe scurt: scoate cauza de pe rol si o inaintează judecatorului de camera preliminara.
Document: Încheiere de şedinţă 27.03.2014
da , aia urma sa fac , dar eram curios sa vad ce se poate intampla ....adica la ce se incadreaza fapta asta..
buna seara , ce pot face daca medicul meu de familie mi-a trecut in fisa diferite boli si multe retete , consulturi .... eu nu am fost in romania in acea perioada ... ?

multumesc
Răspuns la discuția Poprire salariu
va multumesc !
Răspuns la discuția Poprire salariu
va multumesc , dar daca am si un copil in intretinere ? nu conteaza ..?
Discuție Poprire salariu
buna ziua , am o poprire pe salariu ( 33% ) care se duc catre o societate de leasing , daca nu mai pot plati un alt credit catre o alta banca , imi vor face executare silita si suma poprita se va impartii in 2 ? o parte la leasing si o parte la banca ? va multumesc
Ora estimata: 09:00
Complet: CRU48
Tip solutie: Menţine hotărîrea atacată
Solutia pe scurt: Respinge recursul declarat de Parchetul de pe lângă Tribunalul Braşov împotriva încheierii penale din şedinţa camerei de consiliu din 22.11.2013, a Tribunalului Braşov, pronunţată în dosarul nr. 7885/62/2013, pe care o menţine. În temeiul art. 192 alin. 3 Cod procedură penală cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi 25.11.2013. ÎNCHEIEREA PENALÃ NR. 143/R/25.11.2013
Document: Încheiere finală (dezinvestire) 143/2013 25.11.2013
buna seara , anul asta mi-a venit o executare silita ( datorita unui contract facut de un var de-al meu cu o firma de leasing unde eu am fost trecut pe biletul la ordin ca avalist ) , i-am facut o plangere penala acestuia pentru inselaciune , acum au venit cei de la DNA peste el ...( el avand mult mai multe probleme de evaziune , cecuri fara acoperire , neplata TVA , credite de milioane de euro ...etc .) nu pot sista cumva poprirea de pe salariul meu daca acest domn e urmarit penal ?
in cazul in care nu mai am loc de munca si nu am nici un bun pe nume , ce se intampla daca nu mai au de unde sa imi opreasca bani cei de la executor ? va multumesc
Răspuns la discuția Avalist bilet la ordin
este art 665 alin 1 .proc.civ
Răspuns la discuția Avalist bilet la ordin
ok , am sa ii cer sa vorbim azi si cu executorul , sa vedem ce zice si el . va multumesc din suflet !