avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate sebala

Activitate sebala

Am o casa in constructie,acum doi ani am facut termosistemul inclusiv pe fatada cu vecinul reclamant,cu acceptul lui verbal.Tot spre fatada spre vecin am facut niste geamuri care nu sant prinse in proiect,geamuri mici de baie cu sticla prin care trece doar lumina,nu se vede.Proiectul casei mele se numeste Reorganizare interioara si mansardare eu am dat jos acoperisul doar la casa veche,zidul spre vecinul reclamant a ramas cel din casa veche,eu am turnat placa si am mansardat peste.Cand am desfacut acoperisul(vecinul are casa lipita de a mea pe o portiune)am descoperit ca are cosul de la centrala termica mai bine de jumatate pe proprietatea mea,eu l-am construit la loc sa nu avem discutii.Acum vecinul mi-a facut reclamatie pt. geamuri si pentru termosistem ,ce pot sa fac?
Contractul a fost incheiat in octombrie 2010 pe o perioada de 3 ani,dar exista o clauza in contract care prevede ca incetarea contractului se face prin vanzarea apartamentului unor terti de drept la 30 de zile de la notificarea contractului de vanzare cumparare catre chiriasi.Chiriasii au fost notificati atat de catre fostii proprietari cat si de catre mine ca actual proprietar.
nu inteleg,sa sun la urgenta si la politie pentru ce...?Te rog sa-mi spui ce contine legea 61/1991
se face actiune de evacuare in lunile de iarna?
am achizitionat o casa si nu pot beneficia de dreptul meu de proprietar deoarece chiriasii fostilor proprietari nu vor sa paraseasca casa desi au fost notificati conform contractului de catre fostii proprietari,au fost notificati si de mine ca sa paraseasca spatiul si tot nu vor.Va rog sa ma ajutati sa-mi spuneti daca incep acum o plangere penala in vederea executarii silite ce sanse am sa-i execut luna aceasta?