avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Activitate noydoy

Activitate noydoy

Discuție Acte somaj
sotia mea a lucrat la o firma a ramas insarcinata sarcina era cu proble asa ca aproape toata sarcina a stat in concediu medical dupa nastere 2 ani de concediu pentru cresterea copilului dupa acesti doi ani vrem sa depunem actele de somaj ce acte ne trebuie pentru somaj avand in vedere ca firma sa inchis am fost la juristul firme am fost la sediu la somaj am fost la itm am fost peste tot toti ne spun ca nu stiu ce acte ne trebuie ca trebuie aia ca trebuie ailalta contabila care trebuia sa ne completeze stagiu de cotizatie e plecata in concediu nu mai stim unde sa mergem sa rezolvam daca stie cineva cum se procedeaza sau daca a trecut prin asa ceva va rugam sa ne dati o idee multumim
Discuție blocare cont
am primit o amenda de la politia rutiera pe care nu am platit-o de curand am aflat ca mi se poate bloca contul ( cardul ) din pricina asta , e legal sa mi se blocheze contul ( cardul ) ?????#-o nu inteleg de ce deodata ce eu imi tin banii intr-un cont pentru ce sa umble la contul meu daca banca face asa ceva cred ca isi pierde credibilitatea eu unul o sa renut la serviciile bancii #-o inca ceva se pare ca mai intai imi trimite o somatie cum sa achit in termen de nu stiu cate zile dupa aia imi blocheaza contul :O:O:O:O
Discuție Programul Rabla
se mai deschide programul rabla ? mai sant sanse sa scapam de masinile vechi?