avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Activitate crina1291

Activitate crina1291

Discuție Anexa 2 politie
in urma unui accident rutier am inaintat la firma de asigurari un dosar de vatamare corporala. cei de la firma de asigurari m-au informat ca asteapta de la politie anexa 2 . a trecut o luna si inca nu au primit respectivul document. ulterior am aflat ca trebuie sa depunem o plangere la politie pentru ca aceata anexa sa fie eliberata.
Intrebarea mea este: Se poate proceda si in alta maniera astfel incat respectivul document sa ajunga la firma de asigurari?- daca nu ajunge doc la firma de asigurari nu o sa fiu despagubita :((
Domnule avocat va multumesc foarte mult pentru raspuns/sfat. As mai avea o intrebare totusi. de la IML am primit un certificat medico-legal in care mi se dau 70 de zile ingrijire medicala. As dori sa stiu unde s-ar situa suma reala pe care ar trebui sa o primesc din partea asiguratorului.

Va multumesc,

Cu stima,
Crina Buzila
In urma cu 2 saptamani, am avut un accident de circulatie, din care eu rezult ca parte vatamata. cu firma de asigurari am deschis dosar de dauna pt masina (dauna totala) si dosar pentru vatamare corporala. Intrebarea mea este: pot sa primesc despagubire atat de la firma de asigurari cat si de la persoana care a provocat accidentul?

va multumesc anticipat