Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Anexa 2 politie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Anexa 2 politie

in urma unui accident rutier am inaintat la firma de asigurari un dosar de vatamare corporala. cei de la firma de asigurari m-au informat ca asteapta de la politie anexa 2 . a trecut o luna si inca nu au primit respectivul document. ulterior am aflat ca trebuie sa depunem o plangere la politie pentru ca aceata anexa sa fie eliberata.
Intrebarea mea este: Se poate proceda si in alta maniera astfel incat respectivul document sa ajunga la firma de asigurari?- daca nu ajunge doc la firma de asigurari nu o sa fiu despagubita :((
1) dacă poliția eliberează firmei de asigurări Anexa nr.2 condiționată LEGAL de depunerea unei plângeri, atunci trebuie să vă conformați ca societatea de asigurări să vă poată despăgubi.
iată Anexa nr.2 a poliției : [ link extern ]
2) www.avocatnet.ro/content/for...
3) a se vedea și www.avocatnet.ro/content/for...