avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 734 soluții astăzi
Forum Activitate cryscry

Activitate cryscry

Dreptul Maritim se aplica in legea monetara unde spunem ca : “banii se scurg printre degete ca apa”. Apa este un termen care se refera la Legea Amiralului. Iata de ce avem un Amiral in marina. De ce avem o Marina (navy)? Pentru ca sectiunea principala a unei biserici se numeste „navata”, iata de ce avem o Marina.
[ link extern ]

Se pare ca acum ne-am lamurit macar in privinta informatiei scop explicat
Insa cum am putea obtine acest document dincolo de toate conspiratiile Multumesc!
Multumesc,
Sunt impresionat ca un singur consultant pana acum stie ceva despre asta :)
Deci exista!
Nu asta este ideea de a arata politistului acest act, insa se pare ca fara stirea mea sau consimtamantul meu acest act este in arhiva statului si doresc sa intru in posesia copiei conform cu originalul.
Aceasta "tranzactie" nu mi se pare corecta avand in vedere ca eram cam de cateva kilograme cand altcineva a decis pentru mine sa instraineze acest document.
Cam asta este ideea, am primit in schimb un altul de la instutuia statului.

Sper sa nu deranjeze acesta simpla dorinta.

Sa inteleg ca daca sunt nascut in sectorul 1 voi completa cererile la primaria sector 1.
Multumesc si sunt onorat ca mi-ati adresat intrebari si raspunsuri.
Scopul este urmatorul, cum mi se cer actele cand ma opreste un domn politist cand conduc o masina am nevoie de toate fara rabat, altfel amenda sau mai rau corect?!!
Acest act imi lipseste si este singurul pe care inca nu-l am pentru inceput!

Multumesc pentru intrebare sunt onorat.
Este cu putinta ca eu numitul Cristian Dinu - 35 ani - nascut in sector 1
sa-mi obtin copie dupa certificatul de nascut viu de la un serviciu de stat!
Acestea ar fi actele necesare eliberarii?!
"Certificatul constatator al unui nou născut viu se completează în momentul nașterii de către medicul ginecolog.
Pentru eliberarea acestuia aveți nevoie de următoarele acte:
acte identitate (copie) a părinților
certificatul de căsătorie
certificatul de naștere al mamei în cazul în care aceasta este necăsătorită"

Multumesc si ma simt onorat daca imi veti raspunde!
Buna ziua,

Am si eu o intrebare, cum se procedeaza in cazul onorariului pentru o reprezentare la parchet, se percepe onorariu pentru fiecare reprezentare in fata procurorului?!!

Multumesc
Răspuns la discuția Amenda
Multumesc de raspuns, dar problema e ca firma nu mai exista in Romania cel putin:( si eu nu cunosc nici actualul proprietar care banuiesc ca a cumparat masina de la AAA Auto.
Merci.
Ingrijorator ce povestesti, scuze ca nu imi pot da cu parerea dar m-ai pus pe ganduri...
Oricum ma gandesc ca pe camerele de filmat se vede ca nu a-ti avut intentia de a fura ...si politia nu cred ca are cum sa fenteze camerele ...ma gandesc...!!!
Ciudata mai e lumea...oricum succes si fii tare sunt sigur ca daca vorbesti cu un avocat pe tema asta te va lamuri cum sa faci!!!
Discuție Amenda
Ma numesc Dinu Cristian, locuiesc in Bucuresti Str.Aragonitului, Nr.2, Sect.6.
Astazi s-a intamplat urmatorul lucru:
Eu am avut o masina marca Peugeot 406 argintie cu numerele B-99-BLK,
am instrainat aceasta masina in anul 2006 la firma AAA AUTO am vandut-o catre ei cu numerele pe care le avea atunci, acum in 27.11.2012 masina apare parcata la piata Gorjului sector 6 si i se aplica o amenda de catre cei de la circulatie culmea pe numele meu Dinu Cristian, firma AAA Auto nu mai exista si ma intreb de ce apar eu ca si "proprietar" in 2012 si respectivu proprietar circula cu numerele din 2006 fara sa le fi schimbat?!!

Problema e ca eu nu mai am contractu de vanzare cumparare cu AAA Auto!!!

Nu stiu ce sa fac in acest caz, nu cunosc nici pe cel ce circula cu fosta masina dar cu numerele pe numele meu oooppss!!!