avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Activitate chana

Activitate chana

Răspuns la discuția ordonanta prezidentiala
va multumesc cu stima
buna ziua ,va rog sa-mi spuneti daca se poate face o succesiune prin ordonanta prezidentiala? va multumesc anticipat
succesiunea nu este facuta pe apartament.intrebarea mea este cum e posibil ca una dintre parti sa inchirieze tot apartamentul la negru fara acordul celorlalti 2 mostenitori,?
cum as putea sa-mi iau partea dintr-un apartament daca una dintre parti nu este de acord cu succesiunea?
rog pe cei care miau citit mesajul cu problema care ma confrunt daca puteti sa mi dati niste sfaturi pt ca eu nu stiu incotro sa o iau .multumesc
din pacate nu s-a facut succesiunea pt ca una dintre parti nu este deacord,ce pot face in continuare?am mers pe instanta si dupa 2 termene mi s-a cerut sa fac in prealabil succesiunea.eu am discutat cu ceilalti doi posibili mostenitori dar una nu este de acord sa se deschida masa succesorala ,eu vrand sa obtin intr-un final doar partea mea,..eu mam mutat din apartament si partea care nu este de acord cu succesiunea a i schimbat iala la usa de la intrare si l-a inchiriat fara acordul meu,,banii ii foloseste doar ea fara contract de inchirirere,,eu avand in continuare domiciliul acolo inclusiv am ramas inscris si la intretinere.am facut chiar si o plengere la politia sect 4 ei spunandu-mi ca nu este de competenta lor.nu pot sa inteleg.eu am domiciliul astabil acolo si nu pot intra in apartament,va rog sa-mi dati niste sfaturi. multumesc
buna.am o mostenire din partea mamei,1/3 dintr-un apartament cu 4 camere in bucuresti.apartamentul fiind pe numele bunicii mele din cauza ca mama mea a murit inainte sa reuseasca sa puna la punct actele pe apartament,din cauza asta fratele si sora mamei au venit sa ceara drept din apartament amandoi avand apartamente cumparate pe timpul lui ceausescu de la icral,acestia dand declaratii pe propia raspundere ca nu detin bunuri sau alte propietati pe teritoriul romaniei.mama mea nu a mai putut cumpara casa de la icral pentru ca cei de la icral iau spus ca are spatiu locuibil in apartamentul cu 4 camere al bunicii,mama fiind trecute ca chiriasa in apartamentul respectiv.dupa o perioada de timp bunica mea a murit si apartamentul nefiind achitat integral catre icral ,mama mea ramand in apartament a achitat ultimele rate, pe numele bunicii.intrebarea mea este ce as putea sa fac,sau cum sa procedez sa nu impart apartamentul cu fratii mamei mele?.....va multumesc anticipat
va multumesc,cu respect
va multumesc
si daca dupa expirarea contractului de vanzare cumpare tranzactia este considerata nula?,,va multumesc