avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Activitate ionut_sarpe1989

Activitate ionut_sarpe1989

Discuție Mostenire Casa
Buna ziua ma numesc Ionut,am cateva nelamuriri si de aceea am ales sa ma adresez pe un site de specialitate.Bunicii mei au o casa,si 2 copii(tata si matusa),bunicul a decedat acum 2 ani,bunica vrea sa ii treaca dreptul ei din casa tatalui meu iar tata sa o despagubeasca pe matusa.Problema este ca cu matusa nu ma pot intelege pe cale amiabila.Cum sa procedez am inteles ca este mai usor si mai simplu sa o dau in judecata pe matusa si se rezolva totul mai repede.Inca ceva de adaugat,pe casa bunicului sa facut schimb de rol dupa 89' deci inainte de 89' era casa parintilor mei si casa actuala a parintilor mei era a bunicilor.Dupa 89' sa facut schimb de rol voila cazul de fatza,poate sa ma atace cumva la casa in care sta parintii mei acuma??Astept raspunsuri si daca se poate cam cat am de cheltuit in toata treaba.Multumesc!!!
Pai a-s putea sa vorbesc cu respectivul la telefon si sa inregistrez convorbirea,si plus chitanta de transfer cred ca am o sansa sa castig procesul.Ce ma sfatuiti??Multumesc o zii frumoasa va doresc.
Buna ziua pe data de 21.02.2012 am dat imprumut suma de 180 euro la un prieten,mentionez ca am chitanta de la Western Union precum si Copia dupa formularul de trimitere.Acum am nevoie de bani si de 5 luni ma tot rog de respectivul sa mii inapoieze dar se face ca nu are si ma evita,ce pot sa fac??Astept raspunsurile dumneavoastra o zii frumoasa va doresc.Ionut