avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Activitate TIBOR 3

Activitate TIBOR 3

Răspuns la discuția Anuntare castigator concurs
Răspuns la discuția Anuntare castigator concurs
Ce rapid sunteti! Eu intrasem sa fac o editare a textului in sensul ca de fapt nu e vorba de un castigator, ci de o valoare de bon si o data castigatoare. Asta vroiam sa stiu unde se afiseaza? Si asta fiindca pe pagina
loteriabonurilor.avocatnet.r...
care vad ca apartine de avocatnet se anuntau evenimentele si a fost si banner la inceput chiar pe pagina avocatnet.ro Dar astept raspuns de la un moderator, ca asta stiu si eu cu ANAF
Aveti un concurs Loteria bonurilor fiscale. L-ati abandonat ca vad ca evenimentele se opresc la data de 4 aprilie. Unde afisati castigatorii Era vorba de o tragere pe 17 mai Ce se intampla?
Cui ma pot adresa pentru lipsa baneasca din fondul de reparatii? Stiu ca primariile au un departament, dar referenti de acolo nu se pricep, politia e obisnuita cu fraude de miliarde si amana pe cei cu cateva zeci de milioane, ANAF-ul cred ca nu se amesteca, probabil ca cei mai nimeriti ar fi ANPC-ul?
Răspuns la discuția Cautare subiect
Da, asta cautam, dar nu o gasisem, acea casuta pe care am intalnit-o si pe alte forumuri si chiar ma intrebam de ce nu exista asa ceva si aici
Răspuns la discuția Pensie anticipata
Adevarat a inviat! Multa sanatate si multumiri!
Aveti idee cat ar putea fi pensia anticipata partiala, e o limita minima?
Dupa cele 9 luni pot sista contractul de asigurare sociala cu Casa de Pensii sau trebuie sa-l duc pana la limita de varsta?
De la ce varsta se poate solicita pensia anticipata partiala (de cand as fi putut cere eu in conditiile ca as fi avut 35 ani vechime)
Discuție Cautare subiect
Nu e posibil de a face o cautare asupra unui subiect care are mai multe posturi. As vrea sa caut despre "pensionare anticipata"; am gasit ultimele intrebari, dar as fi vrut sa gasesc mai multe
Sunt nascut 19.06.1952, nu lucrez si am o vechime de 34 ani, 3 luni, 9 zile As putea iesi la pensie anticipata sau ar mai trebui poate sa inchei un contract de asigurare sociala pentru a avea 35 de ani? Mentionez ca nu am adunat armata si facultatea la anii de vechime. Multumiri
- Ajutoarele pentru încalzirea locuintei sunt conditionate de existenta unei polite valabil incheiate de asigurare a locuintei? Am vazut ca in formularul-cerere exista un intreg paragraf referitor la asigurare. Din ce am citit eu in lege, nu apare nimic ca asigurarea ar fi conditie pentru acordare, dar poate ca a aparut ulterior o adaugire.
- Exista o conditie privind detinerea de masini noi; ce trebuie anexat cererii: carte de identitate sau certificatul. Asociatia cere certificatul, dar nu mi se pare normal fiindca certificatul se poate folosi de alte persoane pentru reparare prin asigurari a unei masini
@ynocentta link-ul pe care l-ai pus, eu l-am citit. Ceeace vreaun eu este continutul acelor acte, documente pentru infiintare, credeam ca am fost explicit folosind termenul "modele", adica formularul.