avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Activitate raluca_bra

Activitate raluca_bra

Discuție MALPRAXIS
buna ziua, socrul meu a fost diagnosticat cu cancer la colon, a fost operat si a inceput sa faca chimioterapie, fiind luat in observatie de dna Dr. Mazilu Laura, in prezent, socrul meu are metastaza, iar la acest lucru a contribuit faptul ca dna doctor i-a administrat un tratament necorespunzator. in urma unui alt consult s-a descoperit ca timp de 6 luni de zile i s-a administrat gresit tratament, fapt ce a ajutat la raspandirea cancerului aproape in tot corpul. Va imaginati durerea prin care trecem toti, as dori totusi ca lucrurile sa nu ramana asa cu aceasta dna doctor, cum este posibil sa existe asemenea bataie de joc, nu mai spun modul in care trateaza pacientii, nu sta la discutii cu absolut nimeni, deoarece in opinia dansei toti care ajung la pe acea sectia au cancer , adica se stie ca singurul rezultat este moartea, le spune asta in fata pacientilor, adica probabil de aceea nu sta la discutii despre starea pacientului nici cu cei din familie, probabil o considera o pierdere de timp.
Prin urmare, as dori sa stiu care sunt pasii pe care trebuie sa i urmez in acest demers. Va multumesc!
aveti idee ce se mai aude cu "Legea privind sanatatea reproducerii si reproducerea umana asistata medical"? stiu ca proiectul de lege a fost adoptat de Camera deputatilor in 2004 dar in prezent? Am un cuplu foarte apropiat care nu pot avea copii si doresc sa apeleze la o mama surogat, este legal acest lucru? Ei au inceput deja procedurile la o clinica privata din bucuresti, insa la notarii unde au fost nu li s-a dat niciun raspuns clar si tot sunt dusi cu vorba. In cazul in care nu este data inca legea, se poate ca ei sa apeleze totusi la o mama surogat si dupa ce aceasta naste sa infieze copilul de la ea? Va multumesc anticipat!