avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 219 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters277537

Activitate ContSters277537

Mi se pun uneori citatii pe usa si vecinul le ia mereu si le retine, odata a copiat o citatie de la tribunal si a pus-o pe usile blocului si in lift.
Nu am absolut nici o dovada ca el face asta dar eu stiu ca el face.
Ce fel de plangere pot face? Sau ce pot sa fac sa opresc asta?
Multumesc.


PS - ynocennta sa se abtina de la raspuns!
Eu nu asta am intrebat. Cunosc toate aspectele mentionate de dvs. Multumesc. Astept raspund la ceea ce am intrebat si de la un avocat. Daca vrea cineva, daca nu, va rog nu ma mai faceti sa pierd timp sa raspund.
Răspuns la discuția Mutare placute, temei legal
Nu, nu este delimitata cu nimic, se afla in acelasi loc cu drumul pe langa un hotel si nici acolo nu este delimitat. Oricum, mi le-a luat si le-a aruncat. Tot acolo dar le-a scos din pamant, am vazut pe video si pot depune plangere cu probele video. Am inteles ca nu prea stau in picioare aceste probe video.
Daca pe o proprietate a mea am pus niste placute de avertizare sa nu calce iarba si cineva a venit si le-a scos din pamant, punindu-le tot pe terenul meu, nu le-a luat, nu le-a aruncat, poate fi acuzat de ce anume?
Astept raspuns de la un avocat, multumesc.
Exista o hotarare a consiliului local ca in apartament nu ai voie mai mult de 2 caini decat cu aprobarea asociatiei de proprietari. Ei bine... avem in bloc o femeie care are 7 caini in apartament cu 2 camere.

Asta cu cainii si cu presedintele sunt prieteni la catarama si el a semnat acordul asociatiei de capul lui. Intrebarea e, ce drept are el, fara mandatul adunarii generale, sa decida cati caini sa fie in apartament, nu exista hotarare de adunare generala in acest sens si, mai mult, avem regulament de ordine interioara care prevede clar interdictia detinerii atator caini.
Ce cale legala de dovedit abuzul acesta se poate folosi? Ceva rapid, stiu ca si la instanta dar acolo dureaza cu anii.
Va rog vreau raspuns doar de la un avocat, nu ma intereseaza parerile personale ci legale ale unui avocat.
Multumesc, o zi buna!
Da, da, multumesc domnule avocat, am citit de-abia acum, nu am mai intrat pe forum.
Toata stima. Daca as fi bogat, pe dvs. v-as angaja ca avocat! Stiti meserie si va pasa de oameni. Astea doua sunt importante, nu una fara alta.
Of, of, of si acolo o sa dureze ani de zile si posibil sa scape....stie asta probabil si de aceea continua. Politia sau parchetul ar putea sa faca ceva?
La parchet? Dar insulta tine de codul penal? Auzisem ca nu...
Am un individ care de multa vreme ma insulta in public si l-am inregistrat de cateva ori video si audio. Ma face in toate felurile si eu nu ripostez la fel insa toate au o limita. Ce pot sa fac in aceasta situatie?