Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mutare placute, temei legal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mutare placute, temei legal

Daca pe o proprietate a mea am pus niste placute de avertizare sa nu calce iarba si cineva a venit si le-a scos din pamant, punindu-le tot pe terenul meu, nu le-a luat, nu le-a aruncat, poate fi acuzat de ce anume?
Proprietatea dvs este delimitata cu gard ?
Nu, nu este delimitata cu nimic, se afla in acelasi loc cu drumul pe langa un hotel si nici acolo nu este delimitat. Oricum, mi le-a luat si le-a aruncat. Tot acolo dar le-a scos din pamant, am vazut pe video si pot depune plangere cu probele video. Am inteles ca nu prea stau in picioare aceste probe video.
ContSters277537, utilizator