avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Activitate loredana96

Activitate loredana96

Răspuns la discuția taxe
mai mult de atat, nu am stiut de aceasta suma de 14 lei pana in ianuarie 2013.absolut nimeni nu m-a informat.nici banca, nici omv-ul.iar in 2012 am primit adeverinta de asigurat.atunci cum mi s-a putut elibera adeverinta si acum nu?atunci nu aveam aceste ,,datori"?
Răspuns la discuția taxe
de la casa de asigurari de sanatate mi s-a spus ca datorita faptului ca suma este mai mica decat salariul minim pe ecomomie se plateste 5.5 % aferenta salariului minim.ceea ce mi se pare absurd.daca singurul venit pentru anul 2011 este de 14 lei cum sa platesc casei de asigurari suma de 604 lei cu majorari si penalitati?de unde?daca eu nu am decat 14 lei venit?in conditiile in care sune coasigurata.in intretinerea sotului.
Discuție taxe
daca am primit dividente 14 lei pentru anul 2011 de la omv, de care nu am stiut, pentru ca nu mi s-a comunicat ca am de ridicat acesti bani si pentru care nu am putut plati cei 5.5 % pentru sanatate, de ce acum mi se spune ca am de plata catre casa judeteana de asigurari de sanatate suma de 604 lei?
cum pot da o institutie militara in judecata pentru ca la un concurs am fost declarat admis si de 8 luni n u am primit niciun raspuns oficial?
Discuție angajare
daca am fost admis la un concurs,care este perioada maxima pana la angajare?
Discuție inregistrarea
pot sa depun plangere penala pentru amenintare pe baza unei inregistrari telefonice in care sunt amenintata cu acte de violenta?
cine hataraste ca un invinuit poate sa fie testat cu aparatul poligraf?politia sau instanta?si cum de face acest lucru?
cum se face probatoriul pentru martori suspectati de minciuna intr-un dosar penal de amenintare?
Discuție mod de citare
se poate chema invinuitul la politie, pentru a depune declaratie, prin telefon?
fiind vorba de amenintare, desi nu se spune cum se face aceasta, rudele de gradul I pot fi subiective.de altfel nu exista alte persoane care sa sustina cele spuse de reclamant.si se cere invinuitului sa ,,demonteze,, ce sustin acestia. in plus la fiecare auduiere a invinuitului scenariul a fost altul.prima data amenintarea a venit prin telefon, iar a doua oara a venit in mod direct, adresata tatalui victimei.