avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Activitate rocknum

Activitate rocknum

Buna ziua, nu stiam unde sa postez acest topic asa ca am facut-o aici. Ce proceduri trebuie sa urmez pentru a deveni persoana fizica autorizata? si mai ales ce inseamna de fapt acest lucru.
Va multumesc
Discuție Administrat
Odata ce faci o societate, este greu de administrat? mi-au zis unii ca este foarte usor sa apara nereguli si astfel sa iei amenzi.... Ce stiti de asa ceva ?
La mine in bloc s-a decis montarea unui nou tip de interfon care sa nu permita iesirea din scara a vreunei persoane daca nu detine cheie.
Asadar daca nu aveti cheie de la intrate sunteti prizonier in casa scarii. Nu mai spun ca cei de la posta sau lumina vor ramane blocati in scara blocului. Daca se intampla ceva cu butucul respectiv atunci nu mai iese nimeni din bloc.
Intrebarea mea pentru dvs este:
Au dreptul cei din adunarea generala sa faca asa ceva ? este o decizie aberanta care dupa parerea mea echivaleaza cu privarea de libertate. Cum se pot ataca deciziile adunarii?
Salutare. Sunt student si ma bate gandul sa infiintez o firma. Intrebarea mea este:
Sunt adevarate zvonurile ca trebuie minim 5 angajati?
Daca odata cu aderarea la UE dispar microintreprinderile, atunci ce alte forme asemanatoare de firme vor fi?
Totodata am inteles ca nu mai se poate tine sediul unei firma intr-un apartament de bloc, e adevarat?
Va multumesc