Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Administrat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Administrat

Odata ce faci o societate, este greu de administrat? mi-au zis unii ca este foarte usor sa apara nereguli si astfel sa iei amenzi.... Ce stiti de asa ceva ?
ca in orice meserie, exista riscuri! acu' depinde ce vrei sa administrezi! oricum garda pt. ce-a mai mica neregula, iti da amenda(nu tie ca administrator, firmei!).
daca mai ajungi si la faliment...nasol... daca creditorul(prin lichidator) cere stabilirea raspunderii personale...raspunzi cu patrimoniul si averea personala!!!
mai vrei ?:-/
~ Conținut șters la cerere ~