avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Activitate irayysa

Activitate irayysa

Multumesc mult ...in concluzie trebuie sa lucreze iar ca si cons. jur . ,sa intre in Uniune ,sa sustina definitivatul ... sa o ia de la zero.
Buna ziua,

As dori sa stiu daca sora mea care a profesat ca si consilier juridic 5 ani intr-o societate, mentionez ca nu a fost inscrisa in Uniunea Cons. Juridici, doreste sa devina avocat definitiv, pe baza examenului de primire in functie la INPPA.

intrebarea este se poate considera cons jur definitiv avand experienta de 5 ani, acum nu se poate inscrie in Uniune deoarece nu lucreaza .
Multumesc mult
Răspuns la discuția Vanzare drepturi succesorale
Dreptul de suita se transmite mostenitorilor
Buna ziua !

As dori sa stiu daca in urma vanzarii drepturilor succesorale , am pierdut si dreptul de suita ( in legea legea 285 / 2004 scrie ca acest drept nu poate face obiectul vreunei renuntari sau instrainari )

Multumesc

Buna seara !

As dori sa stiu daca in urma vanzarii drepturilor succesorale , am pierdut si dreptul de suita ( in legea legea 285 / 2004 scrie ca acest drept nu poate face obiectul vreunei renuntari sau instrainari )

Multumesc


Răspuns la discuția concediu medical
Multumesc mult
Buna ziua ! Am si eu rugamintea sa-mi spuneti daca concediul medical diminueaza concediul de odihna... multumesc
Răspuns la discuția legea sanatatii
Multumesc mult pentru raspuns
Răspuns la discuția legea sanatatii
Nu stiu exact ce m-ar putea ajuta...am fost la un interviu la o clinica medicala si urmeaza proba practica ...mi-a spus sa citesc despre legile care ii priveste pe ei ( sanatate ) eu m-am gandit la legea 319/2006 si 95/2006
Buna ziua !

Imi puteti spune va rog daca legea 95/2006 este legea sanatatii ? si ce alte legi mai reglementeaza domeniul sanatatii...Multumesc