Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... legea sanatatii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

legea sanatatii

Buna ziua !

Imi puteti spune va rog daca legea 95/2006 este legea sanatatii ? si ce alte legi mai reglementeaza domeniul sanatatii...Multumesc

depinde pt ce ramura va intereseaza, sunt multe de exemplu pt serviciile de urgenta in prespital, UPU sunt o sumedenie
este de ex: Legea 487/2002 a sanatatii mintale si a protectiei persoanelor cu tulburari psihice
Legea 46/2003 a drepturilor pacientului; Ordinul MS 386/2004 privind aprobarea normelor de aplicare a legii pacietului
OUG 144/2008 privind exercitatea profesiei de asistent medical.
scrieti ce anume va intereseaza si poate va pot ajuta
Nu stiu exact ce m-ar putea ajuta...am fost la un interviu la o clinica medicala si urmeaza proba practica ...mi-a spus sa citesc despre legile care ii priveste pe ei ( sanatate ) eu m-am gandit la legea 319/2006 si 95/2006
Multumesc mult pentru raspuns