avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... legea sanatatii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

legea sanatatii

Buna ziua !

Imi puteti spune va rog daca legea 95/2006 este legea sanatatii ? si ce alte legi mai reglementeaza domeniul sanatatii...Multumesc

Cel mai recent răspuns: irayysa , utilizator 15:11, 27 Martie 2013
depinde pt ce ramura va intereseaza, sunt multe de exemplu pt serviciile de urgenta in prespital, UPU sunt o sumedenie
este de ex: Legea 487/2002 a sanatatii mintale si a protectiei persoanelor cu tulburari psihice
Legea 46/2003 a drepturilor pacientului; Ordinul MS 386/2004 privind aprobarea normelor de aplicare a legii pacietului
OUG 144/2008 privind exercitatea profesiei de asistent medical.
scrieti ce anume va intereseaza si poate va pot ajuta
Nu stiu exact ce m-ar putea ajuta...am fost la un interviu la o clinica medicala si urmeaza proba practica ...mi-a spus sa citesc despre legile care ii priveste pe ei ( sanatate ) eu m-am gandit la legea 319/2006 si 95/2006
Multumesc mult pentru raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Art. 109, alin. 3 - unde și În ce condiȚii își execută pedeapsa un bolnav psihic aflat sub tratament psihiatric`?? Dapix Dapix Art. 109, alin. (3) din NCP, \"Dacă persoana obligată la tratament este condamnată la o pedeapsă privativă de libertate, tratamentul se efectuează şi ... (vezi toată discuția)
Lămuriți-mă și pe mine în privința unor texte de lege ContSters396991 ContSters396991 ”Procedura de internare nevoluntara se aplica numai dupa ce toate [b]incercarile de internare voluntara[/b] au fost epuizate.” Internarea realizată prin ... (vezi toată discuția)
Bună seara este adevărat că nu pot solicita copia unui document ... Irisadi Irisadi Bună seara Este adevărat că nu pot solicita copia unui document medical al unei alte persoane, chiar dacă documentul respectiv include semnătura mea, ... (vezi toată discuția)