avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate lylyk2

Activitate lylyk2

Răspuns la discuția reabilitare
Buna.
Nu ma ajuta si pe.mine nimeni?
Multumesc.
Discuție reabilitare
Buna seara.
Pt o condamnare de 3 ani cu executare prejudiciul inca nu a fost platit. Doresc sa fac cerere de reabilitare insa am o intrebare. Daca din 2006 si pana in prezent, partea vatamata nu a luat masuri impotriva mea pt plata prejudiciului, acum dupa atatia ani poate solicita un prejudiciu mai mare? Sau, am mai auzit,( nu din surse sigure) ca se poate sterge prejudiciul dupa atatia ani?
Va rog sa ma indrumati spre pasii necesari pt reabilitare.
Multumesc anticipat.
Buna dimineata.
Revin la dvs. cu o intrebare.
In noul cod penal s au schimbat termenele de reabilitare pentru o condamnare cu executare?
Am avut o condamnare la 3 ani cu executare in 2006. Cand pot face cererea de reabiliare?
Multumesc anticipat.
Multumesc frumos pt raspuns. O zi buna va doresc
Multumesc frumos pt raspuns. Eu nu inteleg de cand se aplica acest termen. De la data executarii, eleberarii sau terminarii pedepsei. Inteleg ca este vorba de 5 ani si jumatate,
Buna seara. Am o intrebare. In aprilie 2006 am avut o condamnare cu executare de 3 ani. In martie 2008 m-am eliberat conditionat. Cand pot face cerere de reabilitare? Cunosc conditiile acestei reabilitari. Cheltuielile de judecata sunt platite, insa, cheltuielile pt partea vatamata nu. Cum trebuie procedat sa platesc si acele daune? Sa caut partea vatamata? sau.....? Multumesc anticipat.