Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... reabilitare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

reabilitare

Buna seara.
Pt o condamnare de 3 ani cu executare prejudiciul inca nu a fost platit. Doresc sa fac cerere de reabilitare insa am o intrebare. Daca din 2006 si pana in prezent, partea vatamata nu a luat masuri impotriva mea pt plata prejudiciului, acum dupa atatia ani poate solicita un prejudiciu mai mare? Sau, am mai auzit,( nu din surse sigure) ca se poate sterge prejudiciul dupa atatia ani?
Va rog sa ma indrumati spre pasii necesari pt reabilitare.
Multumesc anticipat.
Buna.
Nu ma ajuta si pe.mine nimeni?
Multumesc.