avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Activitate julieralu

Activitate julieralu

Multumesc..........................dar ce valoare aveau in 1983?ce suma era atunci si acum ?ce?nu pricep?Multumesc
Legat de carnetele de CEC-pe care s-au de pus banii in 1983 si 1985 ,cei de la CEC in anul 2013 considera ca valoare trebuie diminuata de exemplu la suma de 2000 lei depusi la CEC in 1983,actualmente considerea ca iti revine suma de 50 de bani.Va rog mult sa imi explicati ce se poate face in mod legal si in baza a ce documente?
Multumesc mult!
Răspuns la discuția Drepturile unui fost angajat?
Doresc să specific faptul că această listă de lucrări este mentionată şi este prevăzută în Monitorul Oficial al Romaniei,Partea I,nr 231/13.04.2010- Ordin pentru aprobarea regulamentului privind autorizarea sau recunoaşterea autorizării persoanelor fizice şi juridice române , ale unui alt stat membru al Uniunii Europene sau ale unui stat care aparţine Spaţiului Economic European în vederea realizării şi verificării lucrărilor de specialitate în domeniul cadastrului , al geodeziei şi al cartografiei pe teritoriul României , art.6 , litera c si de asemenea Legea 7/1996-legea cadastrului şi a publicităţii imobiliare ;Ordinul 107/2010 regulament privind autorizarea sau recunoasterea autorizării.
Da-si am studii superioare de specialitate in geodezie la zi
Răspuns la discuția Drepturile unui fost angajat?
Ok dar nu pot sa ii oblig cumva fara sa ajung in instanta deoarece tot ce am solicitat a fost conf legii nimic alceva...........cui sa ma adresez?Nu pot sa-i constrang cumva?
Răspuns la discuția Drepturile unui fost angajat?
Ce pot sa fac in situatia in care managerul continua sa refuze semnarea listei de lucrari de specialitate si a celor la care am participat conf legii...............am trimis solicitarea si a ajuns la firma in data de 21.02.2013 ce pot face?
Răspuns la discuția Drepturile unui fost angajat?
Multumesc mult pentru raspuns si m-am gandit la acest lucru dar problema e si mai mare deoarece legal ei trebuie sa-mi ofere raspuns scris in 30 de zile dar e posibil ca aceasta companie sa plece definitiv din tara si cred ca e mai grav.Conducerea desi i--am anunta verbal au refuzat............daca refuza in scris ce pot face si ce mijloace de atac am?
Buna ziua,
Doresc sa inteleg ce pot face in situatia urmatoare:am lucrat ca si tehnician topograf la o multinationala si doresc sa ma autorizez ca topograf pentru categ B si C,dar conform ORDINULUI 107/29.10.2003 la OCPI la dosar trebuie anexata lista de lucrai de specialitate realizate si a celor la care am participat care trebuie sa semnata si stampilata de firma unde am lucrat dar cei de acolo m-au refuzat verbal cei din conducere sustinand ca nu imi elibereaza.dar cei de la OCPI cer si fara ea nu pot participa la examenul de autorizare .De asemenea refuza sa elibereze si scrisoarea de recomandre.ce sa fac?Va rog sa ma ajutati cu un raspuns!!!!!!!!!!!