Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Carnetele de la C.E.C(Libret de economii cu dobanda)
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Carnetele de la C.E.C(Libret de economii cu dobanda)

Legat de carnetele de CEC-pe care s-au de pus banii in 1983 si 1985 ,cei de la CEC in anul 2013 considera ca valoare trebuie diminuata de exemplu la suma de 2000 lei depusi la CEC in 1983,actualmente considerea ca iti revine suma de 50 de bani.Va rog mult sa imi explicati ce se poate face in mod legal si in baza a ce documente?
Multumesc mult!
Sa faceti ce ?
2000 cat ati depus, dupa denominare inseamna 0.2 lei adica 20 de bani.. pana la 50 de bani, va dau dobanda :)
Multumesc..........................dar ce valoare aveau in 1983?ce suma era atunci si acum ?ce?nu pricep?Multumesc
Tineti cont si de inflatie, banca nu indexeaza sumele depuse de client pentru a le pastra puterea de cumparare din momentul depunerii si pana la restituire.
Suma a fost la dispozitia dvs, puteati s-o retrageti dupa revolutie cand ati vazut ca preturile au luat-o razna.