avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate vaskobukovina

Activitate vaskobukovina

Răspuns la discuția Sentinta definitiva
am facut o petitie catre Autoritatea Functionarilor Publici ,la care am primit raspuns ca respectiva persoana"" Nu ARE CALITATEA
DE FUNCTIONAR PUBLIC asa cum este definita de Legea 188/1999,republicata,cu modificarile si completarile ulterioare".
Poate fi atacata o sentinta penala definitiva la care a fost schimbata incadrarea , din lovituri si alte violente in ultraj daca persoana respectiva nu este functionar public si nici un membru al familiei sale , el fiind membru doar intr- o comisie de fond funciar locala , functie nerenumerata si fara contract de munca sau altele.?multumesc !
legea 161/2003,art 87 si art 88 privind incompatibilitatea primarilor ,viceprimarilor si consilierilor locali este valabila sau aceste articole 87 si 88 din legea 161/2003 sunt modificate[actualizate cu modificari]de alte legi?
Răspuns la discuția Lemn de foc pentru populatie
nu m-am referit la "cota "de lemne de foc ,sub forma de AJUTOR, ci cota de lemne ce revine fiecarui cetatean din padurile statului roman,lemne care sunt destinate pentru foc populatiei ,dar sunt comercializate de cei angajati ai directiei silvice, in scopuri personale.De aceea intreb care este cota atribuita de stat fiecarei persoane,contracost si unde facem aceste cereri.exista o lege ,ordonanta sau asistam la acest circ neputinciosi unde padurarii fura lemnul din padurile statului,gestionat,marcat si comercializat de ei cu acte eliberate de ....ei?multumesc!
se face tam-tam in presa despre lemnul de foc destinat persoanelor fizice pentru incalzirea locuintei,unde ,cui ne adresam pentru obtinerea acestui lemn si care este "cota"unei persoane sau o lege care sprijina populatia in a obtine acest drept din padurile statului.