Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta definitiva
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta definitiva

Poate fi atacata o sentinta penala definitiva la care a fost schimbata incadrarea , din lovituri si alte violente in ultraj daca persoana respectiva nu este functionar public si nici un membru al familiei sale , el fiind membru doar intr- o comisie de fond funciar locala , functie nerenumerata si fara contract de munca sau altele.?multumesc !
Sunt de parere ca este functionar public daca este membru in comisia respectiva. Nu este necesar sa fie remunerat.
Trebuie vazuta motivarea instantei, luati legatura cu un avocat care sa consulte dosarul.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
am facut o petitie catre Autoritatea Functionarilor Publici ,la care am primit raspuns ca respectiva persoana"" Nu ARE CALITATEA
DE FUNCTIONAR PUBLIC asa cum este definita de Legea 188/1999,republicata,cu modificarile si completarile ulterioare".
Trebuia sa motivati asta in cursul judecatii.