avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta definitiva
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta definitiva

Poate fi atacata o sentinta penala definitiva la care a fost schimbata incadrarea , din lovituri si alte violente in ultraj daca persoana respectiva nu este functionar public si nici un membru al familiei sale , el fiind membru doar intr- o comisie de fond funciar locala , functie nerenumerata si fara contract de munca sau altele.?multumesc !
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 23:36, 4 Iulie 2019
Sunt de parere ca este functionar public daca este membru in comisia respectiva. Nu este necesar sa fie remunerat.
Trebuie vazuta motivarea instantei, luati legatura cu un avocat care sa consulte dosarul.
Ultima modificare: Marți, 28 Mai 2019
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
am facut o petitie catre Autoritatea Functionarilor Publici ,la care am primit raspuns ca respectiva persoana"" Nu ARE CALITATEA
DE FUNCTIONAR PUBLIC asa cum este definita de Legea 188/1999,republicata,cu modificarile si completarile ulterioare".
Trebuia sa motivati asta in cursul judecatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii pentru participarea la concursul de recrutare pentru ocuparea functiilor publice de conducere rodica213 rodica213 Potrivit art. 57 alin. 7 din Legea nr. 188/1999 \"pentru participarea la concursul de recrutare organizat pentru ocuparea functiilor publice de conducere, ... (vezi toată discuția)
Ajutor somaj crsteo02 crsteo02 functionar public dat afara de un director , prin decizie poate aplica pentru ajutor de somaj? (vezi toată discuția)
Functionar public de conducere alinaoana alinaoana Daca voi fi numit in functie publica de conducere in 2011 si inca nu am studii de master sau postuniversitare, pot sa ma inscriu anul acesta sa obtin diploma ... (vezi toată discuția)