avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate camelia76

Activitate camelia76

Răspuns la discuția Activitate pe codul caen 9609
multumesc !!
Răspuns la discuția Activitate pe codul caen 9609
multumesc dar as vrea totusi sa imi spuneti mai explicit daca eu pot sa adaug aceasta activitate din cod caen 9609 pe intrepriderea individala deja operativa care are ca obiect de activitate infrumusetare umana
buna ziua ! am o II cu obiect de activitate frizerie coafor si alete activitati de infrumusetare cod caen 9602 si as vrea sa extind sa deschid si o frizerie canina cod caen 9609 intrebare: se poate deschide alt punct de lucru cu acest cod caen 9609? multumesc
Răspuns la discuția contestatie amenda cnadnr
buna ziua !!! doresc ajutor la redactarea intampinarii multumesc!!!
Răspuns la discuția contestatie amenda cnadnr
buna seara !!! multumesc pentru raspuns ,intradevar as dori pe cineva care sa ma ajute la redactare sau daca nu se poate macar un model dupa care sa ma pot eu ghida in functie de ceea ce am eu in proces
Răspuns la discuția Autorizatie constructie
multumesc
Problema Juridica: buna ziua !!! in 14 05 2015 am vandut un autotursm pe care l-am radiat din fisele fiscale am primit un pvc de la cnadnr in care se specifica ca in data de 20 10 2015, a circulat fara rovigneta, am primit amenda de 250 ron conform art 8 alin (1) din og nr 15/2002 .pe care am contestat-o in instanta am depus toate documentele care demonstreaza ca nu mai eram utilizator legal al acelui autoturism fiind vandut si radiat ,instantanta invoca din oficiu exceptia prescriptiei executarii, "sa retinut , in pvc faptul ca autoturismul a circulat fara rovigneta in data de 25 10 2015 potrivit pvc constatarea s-a facut in lipsa contravenientului si a fost efectuata cu mijloace tehnice ptrivit disp art 9 al 2si 3din og 15/2002 data constatarii contraventiei este 25 10 2015 nu si incheerea pvc data interogarii de catre agent 20.04 2016 si procesul verbal s-a comunicat in 12 05 2016 motiv pentru care instanta admite exceptia prescriptiei si anuleaza pvc cu apel in 30 zile CNADNR a depus apel Doresc daca se poate un raspuns la cele ce am expus mai sus si daca poate cineva sa ma ajute sa formulez intampinarea la apel multumesc !!!
intentionez sa cumpar un modul de locuit pe care il amplasez in curtea mea si vreau sa il transform in frizerie canina intrebarea mea este :
1 am nevoie de autorizatie de coonstructie?
2 de ce fel de autorizatii am nevoie ca sa il pot trece ca si spatiu comercial
3 este legal ca intr-un spatiu ambulant sa imi deschid frizerie canina?
multumesc anticipat
Răspuns la discuția Contract subinchiriere
multumesc de raspuns dar daca inca ma mai puteti ajuta mai adresez o alta intrebare legat de acelasi subiect, contractul de inchiriere initial are niste clauze cum se procedeaza in ce fel pot redacta acest nou contract imi puteti oferi un model? multumesc !
bna ziua ! ma poate ajuta cineva?...... cum pot redacta un act aditional la cantractul de subanchiriere care si-a transferat printr-un act aditional toate drepturile prevazute in contract altei firme alta, decat cea cu care am incheiat contractul initial multumesc