avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate tutunaruradu

Activitate tutunaruradu

Buna ziua,

Din cauza razboiului din 1945,bunicii mei au fost nevoiti sa-si lase casa din Bucuresti si sa se mute in Targoviste.
Mentionez ca bunicii mei au avut patru copii,care in prezent traiesc toti,tatal meu ,inca un frate si doua surori.
Intrebarea mea este ; cum putem sa aflam adresa la care au stat bunicii nostri daca parintii nostri nu stiu prea mare lucru ,ei fiind la varsta aceea foarte mici?cum putem sa revendicam aceasta casa sau locul pe care a fost construita casa?,care este prima cale de atac a acestei probleme?
Am ceva informatii cum ca actul acestei case a fost furat de unul dintre frati.Putea singur fara acordul parintilor lui sa vanda acest teren, ulterior fara acordul fratilor?
Acelasi frate a vandut ulterior si locul de casa al bunicilor din Targoviste,acestia fiind demolati si mutati intr-un apartament de doua camere.Acelasi frate si-a insusit si contravaloarea apartamentului bunicilor dupa ce bunicul a decedat,incheind un act de vanzare -cumparare in timpul vietii bunicii, dar care era intr-o forma grava de senilitate.
In speranta ca m-am facut inteleasa ,va multumesc anticipat.
Multumesc frumos pentru raspuns.Puteti sa-mi spuneti daca in afara de Brasov, locul unde am si facut facultatea si am cunostinta ca un curs postuniversitar de SSM,(printre lectori fiind si unii dintre fostii mei profesori, d-nul Novac Gh. si D-nul Senchetru D. de la ITM Bv) se desfasoara in fiecare an, in care oras se mai organizeaza un astfel de curs.
Sunt absolvent al:Universitatea Transilvania din Brasov
Domeniul licenta: INGINERIE INDUSTRIALÃ
Programul de studii: INGINERIA SECURITÃŢII ÎN INDUSTRIE
Facultatea de ªTIINŢA ªI INGINERIA MATERIALELOR
Durata studiilor / numărul de credite: 4 ani / 240 credite
Forma de învăţământ: zi

Universitate notata cu A,
Printre materiile de specialitate facute, enumar:„Bazele evaluarii securităţii în industrie”
„Legislaţia securităţii muncii”
„Managementul si securitatea transportului în
Industrie”
„Elemente de medicina muncii”
„Auditul şi certificarea în ingineria securităţii în
Industrie”
„Electrosecuritate”
Calificarea obtinuta este de Inginer in „Ingineria Securitatii in Industrie”
Mentionez ca m-am lovit de refuzul unor angajatori pe motiv ca nu am experienta si ca imi trebuie si cursul de evaluator de risc.
Intrebarea mea este:ma pot angaja ca si inspector SSM?
Calificarea obtinuta de inginer in ingineria sec in ind. asimileaza meseria de inspector de ssm?
Lamuriti-ma si pe mine, va rog frumos, unde ma pot angaja?
Multumesc.