avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Activitate popescuconstanta

Activitate popescuconstanta

Bună ziua!
Dacă se poate o lămurire cu privire la plecarea în Grecia a soțului meu , cetățean grec.
ESTE adevărat că, fiind cetățean grec, nu are nevoie de test Covid PCR pt a călători în Grecia? Sau si el trebuie sa si-l facă?
Mulțumesc pentru lămuriri!
Vă rog, dacă ma poate lămuri cineva ....Sunt în vârstă de 68 ani ai am un solar la 50 km de București. Acolo am și o căsuță , de altfel?
În ce condiții mai pot deplasa acolo pentru a cultiva în solar/grădină?
Mulțumesc!
Știu ăsta, însă mi-e teama de ilegalități. Ciudat de ce a cumpărat-o și nu a inmatriculat-o.
Cele 30 zile de vanzare au trecut .
În urma cu o luna am vândut un autoturism. Am scos fiscalul imediat, însă cumpărătorul nu l-a mai luat.
Ce am eu de făcut , în calitate de fost proprietar?
Menționez ca acest domn cumpărător si-a schimbat și nr tf.
Mulțumesc!
Discuție Itp expirat
Bună seara!
Am o mare nelămurire : urmează sa cumpăr o mașină înmatriculată în România .Masina se afla în Grecia și are ITP ul expirat. Vreau sa aduc masina în România .Ce trebuie sa fac ?
Mulțumesc!
Sunt absolventa a Colegiului universitar pedagogic, cu licenta, vechime in invatamant 3 ani si as dori sa stiu ca suplinitoare calificata ce salariu as avea si in cazul in care m-as titulariza, la fel, in ce grila m-as incadra.
Va multumesc !
Va rog sa ma ajutati cu o informatie referitoare la schimbarea sediului unui SRL, intrucat acesta este expirat.As dori sa mut sediul la adresa unde si locuiesc (un apartament unde este mama proprietar).Ce pasi trebuie sa urmez?

Va multumesc!
buna dimineata,
va rog sa ma ajutati cu un raspuns referitor la demersurile ce trebuiesc facute pentru deschiderea unei firme care are ca activitate principala servicii de curatenie in imobile.
A doua intrebare este aceea daca m-ar avantaja sa fac un PFA in loc de SC pe numele unei persoane pensionare.
Si a treia intrebare este cam cat costa infiintarea unei firme noi (sc, fa sau af)?
Mii de multumiri !
Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un raspuns in vederea obtinerii a unei licente pentru taxi.Va multumesc!
Buna dimineata,

vreau sa cumpar o licenta taxi si nu stiu daca se poate si cum se procedeaza (ce acte trebuiesc si respectiv demersurile ce trebuie facute in vederea obtinerii acesteia).
Se poate intra in posesia acestei licente si fara a o cumpara, adica prin obtinerea ei direct de la primarie ?
Va multumesc.
Cu stima.